(Fot. Sławomir Burzyński)

Mieszkańcy ulicy Żwirki mają wreszcie nowy plac zabaw w komplecie, bo ogrodzony. A w mieście zaczęły się wiosenne przeglądy pozostałych.

– Jeszcze ławki i kilka innych drobiazgów i plac zabaw będzie skończony – cieszy się Magdalena Kacprzak, która od ubiegłego roku wraz z pozostałymi mieszkańcami bloków przy ulicy Żwirki i Jagiellońskiej naciskała na modernizację bardzo zaniedbanego placu zabaw na wspólnym podwórku. – Zgodnie z obietnicą prezydent dołożył nam jeszcze 86 metrów ogrodzenia – dodaje.

Początkowo ogrodzenie miało powstać jedynie wokół piaskownicy, ale na wniosek zainteresowanych opasało cały plac zabaw. We wtorek (12.03) pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta zaczęli jego montaż.

– Będą też dwie furtki, a gdy skończymy ogrodzenie, dostawimy dwie ławki oraz odnowione bujaki na sprężynach, które mamy z odzysku z innych placów zabaw – mówi Piotr Majka, prezes ZUM. – W tym roku dostałem z miasta pieniądze na doposażenie dwóch placów zabaw, tego przy ulicy Żwirki oraz placu przy ulicy Sikorskiego na osiedlu Makowska. W sumie kosztowało to 100 tysięcy złotych – dodaje.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1497 sekundy