kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2019 | 23:14 komentarzy 1
Na wernisaż (13.03) przybyło wielu skierniewiczan.

Na wernisaż (13.03) przybyło wielu skierniewiczan. (fot. Joanna Młynarczyk)

– Sztuka to nie jest coś, co trzeba rozumieć, tylko coś, co trzeba przeżywać – podkreśla Magdalena Mazurkiewicz, artystka ze Skierniewic. – Sztuka temu ma służyć, żeby wyrażać swoje przeżycia, emocje i żeby je odbierać, każdy po swojemu – dodaje i zachęca do oglądania wystawy w bibliotece. Ekspozycja dostępna będzie do końca kwietnia.

Artystka udostępniła prace z ostatnich 10 lat twórczości. Wykonane zostały różnorodnymi technikami – są akwarelki, rysunki wykonane ołówkiem lub kredkami, jest gwasz, kolaż oraz prace w technice własnej.

– Lubię bawić się papierem, dlatego jest on taki wymemłany, ponaklejany, barwiony, zrobiony z innych papierów. Chętnie wykorzystuję fakturę papieru – mówi artystka. Inspiracje czerpie z książek, które bywa, że dawno temu przeczytała. Ale tworzy też pod wpływem własnych przemyśleń, odczuć, emocji i tego, co podpowie wyobraźnia.

– Obrazek pojawia się w głowie, szkicuję na kartce, próbując go odtworzyć, a potem okazuje się, że wychodzi zupełnie coś innego, niż miałam w głowie – opowiada.

Biblioteka na Rawce to małe centrum kultury na osiedlu.

– Od trzech lat, od kiedy zmieniły się warunki lokalowe i jest więcej miejsca do pracy środowiskowej, zachęcamy nie tylko do wypożyczania książek, ale organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz aktywujemy społeczność dorosłych, którzy tu mieszkają – mówi Izabela Strączyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach. –  Dziś mamy wernisaż wystawy, ale zapraszamy do biblioteki także na spotkania autorskie czy wieczory poezji. Są to kameralne spotkania, ale nie zawsze trzeba jechać do centrum miasta, żeby zobaczyć czy przeżyć coś ciekawego – przekonuje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA