Skierniewiczanie bardzo udanie zaprezentowali się Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pływaniu. Na zdjęciu Pola Drążkiewicz, specjalizująca się w stylu klasycznym.

Skierniewiczanie bardzo udanie zaprezentowali się Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pływaniu. Na zdjęciu Pola Drążkiewicz, specjalizująca się w stylu klasycznym. (fot. Adam Michalski)

Przez dwa dni (27-28.03) w skierniewickiej pływalni NAWA odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. Gospodarzy reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Nawa.

Podopieczni Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego i Bartłomieja Miśty z powodzeniem rywalizowali z najlepszymi pływakami województwa łódzkiego, stając na podium i plasując się na nagradzanych dyplomami miejscach 4-6. W zawodach udział wzięło 12 klubów z łódzkiego: MKS Jedynka Łódź, MKS Trójka Łódź, MUKS Wiking Tomaszów Mazowiecki, MUKS Wodnik Łask, Sekcja Pływacka Meduza Pajęczno, SKS 137 Delfin Łódź, TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki, Uczniowski Klub Sportowy 55, UKS 190 Łódź, UKS Nawa Skierniewice, UKS Piątka Konstantynów Łódzki i UKS SP-149 Łódź.

– Każde z 16 województw do końca marca miało zorganizować swoje wewnętrzne zawody, które miały na celu wyłonić najlepszych pływaków. Ci będą później rywalizować w korespondencyjnych mistrzostwach Polski. W trzech miastach kraju, równocześnie odbywać się będą zawody, a zestawienie wyników da odpowiedź na pytanie, którzy pływacy są najlepsi w Polsce w rocznikach 2006 i 2007 – relacjonuje Artur Zakrzewski, trener w klubie Nawa Skierniewice.

W Skierniewicach gospodarze zawodów nie zawiedli. Doskonale na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym spisały się Inez Sarna i Oliwia Zakrzewska. Pierwsza z dziewcząt wygrała w czasie 1:16.83, druga zajęła 2. miejsce (1:17.79). Oliwia Zakrzewska uplasowała się ponadto na 2. miejscu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 2:50.64 (w tej konkurencji Inez Sarna była 4.) oraz zajęła 4. miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym (1:24.51). Brąz na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zdobyła także Paulina Dudek.

Na 4. miejscu rywalizację na 100 metrów stylem klasycznym była Pola Drążkiewicz (1:27.90). Dobre, 6. miejsce w tej samej konkurencji zajęła Weronika Michalik (1:33.60). Niewiele do miejsca na podium zabrakło sztafecie mieszanej. Czwórka Inez Sarna, Oliwia Zakrzewska, Pola Drażkiewicz i Juliusz Stoliński zajęli 4. pozycję na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym, sztafet mieszanych (rocznik 2007). Rok starsza sztafeta w składzie: Nadia Lipowska, Mikołaj Maszewski, Jarosław Jankiewicz-Delgado i Paulina Dudek zajęła 5. miejsce. Bardzo dobre 5. miejsce na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zdobyła także Pola Drażkiewicz (3:16.84).

Dziś zdjęcia z dwudniowych zawodów.

Więcej o startach skierniewickich pływaków w najnowszym (28.03) i kolejnym (4.04) wydaniach „Głosu Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...

W Skier-Vis z optymizmem patrzą w przyszłość

Seminarium u Goryli z Witoldem Kostką