Sportowa drużyna ratowników ze Skierniewic rozpoczęła sezon startowy.

Sportowa drużyna ratowników ze Skierniewic rozpoczęła sezon startowy. (fot. WOPR)

Zawodnicy z WOPR Oddział w Skierniewicach bardzo dobrze zainaugurowali sezon 2019. Pierwsza runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyła się w pływalni Orka w Sochaczewie (30.03).

 

Skierniewiczanie zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych, w poszczególnych kategoriach wiekowych: młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat) oraz junior (16-18 lat).

– Wynik medalowy przerósł oczekiwania, ponieważ w okresie przygotowawczym zawodnicy mieli przerwę od startów w zawodach, dbając o formę w Pływalni Miejskiej NAWA oraz kształtując podstawowe cechy motoryczne w Cross SKC. Osiągnięcia ratowników pokazują, że cykl szkoleniowy został solidnie przepracowany. Czasy w konkurencjach indywidualnych są bardzo zadowalające. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje aktualne rekordy życiowe – zaznacza Kacper Piguła, trener ratowników.

Dorobek medalowy skierniewiczan to 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe medale.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzik został Patryk Wolski, który okazał się bezkonkurencyjny zdobywając 4 medale w konkurencjach indywidualnych (3 złote i 1 srebrny). – Patryk to młody i utalentowany zawodnik, przed którym jeszcze wiele startów w ratownictwie wodnym – dodaje Kacper Piguła.

Anna Bibik w kategorii junior młodszy zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 metrów holowanie manekina. Do grona medalistów dołączyli również Jakub Kacprzyk (brąz w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach i srebro w konkurencji 100 metrów ratownik) i Maksymilian Pecyna (brąz w konkurencji 100 metrów ratownik).

W szerokiej kadrze WOPR Skierniewice znaleźli się także: Piotr Chudzio, Stanisław Żytyński, Andrzej Żrobek, Kacper Karwat, Wiktor Zalewski, Dominik Szałwiński, Bartosz Biernat, Kacper Ławniczak, Kacper Wierzbicki, Jan Żytyński, Natalia Witczak, Natalia Golińska, Julia Okraska, Hania Rudnicka i Krzysztof Wolniewicz.

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

  • 0
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    ZASKAKUJĄCY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY
  • 0
    WKURZAJĄCY
  • 0
    BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1784 sekundy