z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2019 | 17:41
Laureatki obsypane zostały licznymi nagrodami.

Laureatki obsypane zostały licznymi nagrodami. (fot. Joanna Młynarczyk)

Odważne, przebojowe skierniewiczanki wzięły udziału w wyborach Senior Queen. Podobnie jak przed rokiem o tytuł najpiękniejszej starało się 12 kandydatek – przedstawicielek klubów i innych środowisk zrzeszających seniorów.

Konkurs odbył się w kinoteatrze Polonez (7.04). Kandydatki zaprezentowały się podczas trzech wyjść, na które złożyły się: deszczowa prezentacja z parasolkami, efektowny taniec cha-cha, a w finale panie zatańczyły walca. W tym ostatnim wyjściu towarzyszył kandydatkom prawdziwy dżentelmen Józef Kaźmierczak, emerytowany kolejarz.

W przerwach konkursu publiczność bawił zespół Sounds of Sundey.

Ogłoszenie werdyktu dostarczyło wszystkim kandydatkom, a także publiczności moc emocji.

– Wszystkie panie były piękne i podczas obrad spieraliśmy się – przyznał prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Wiele decyzji w swoim życiu podejmowałem, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie pań, wkład pracy w przygotowanie i sam efekt, ta była jedną z trudniejszych. Z tego miejsca gratuluję odwagi, szyku, elegancji, każdej z pań – dodał.

Królową została Barbara Markowicz. Szczęście przyniósł jej numer 5.

– Nie spodziewałam się pierwszej nagrody, ale kiedy już drugie i trzecie miejsce padły, przemknęło mi przez myśl, że może to będę ja. Jestem bardzo szczęśliwa – mówi królowa Senior Queen 2019.

Członkini klubu Ustronie od 2015 roku, tańczy i śpiewa w zespole, dlatego na scenie czuła się swobodnie. Jak czuje się w roli najpiękniejszej seniorki w mieście?

– Wiek nie ma tu żadnego znaczenia, dopóki człowiek czuje się młodo w środku, to jest się pięknym – mówi Barbara Markowicz.

Ubiegłoroczna Senior Queen, Bogumiła Pięcek przekazała koronę następczyni. Podkreśla, że tytuł zobowiązuje, bo zwyciężczyni staje się w pewnym sensie ambasadorką piękna i zdrowia.

– Tytuł zobowiązuje, żeby być przykładem, zadbać o siebie, o wygląd, ale i zdrowie – mówi Bogumiła Pięcek. – Zachęcam wszystkie wahające się panie do udziału w tej zabawie, do przełamania się, wyjścia na scenę. Konkurs wnosi niewątpliwie coś ważnego i coś dobrego w nasze życie. Dziś oddałam już koronę, czuję pewną ulgę, ale też szczęście, że po 60-tce mogłam przeżyć tak wspaniałą przygodę – wspomina ubiegłoroczne wybory Bogumiła Pięcek, przewodnicząca klubu seniora Przyjaźń, członek rady seniorów.

I Wicemiss Senior Queen została Anna Skomiał, a II Wicemiss Senior Queen – Leonia Fridman. Głosami słuchaczy Radia RSC, Radiową Senior Queen została Teresa Kowara.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje