Na scenie nie przestawała grać muzyka, a występy dziecięcych zespołów przeplatane były konkursami.

Na scenie nie przestawała grać muzyka, a występy dziecięcych zespołów przeplatane były konkursami. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Dopisała pogoda, dlatego w niedzielę (14.04), na tydzień przed świętami skierniewiczanie chętnie wychodzili z domów i spędzali czas w sercu miasta. Bawiły się całe rodziny, ale atrakcji, jak zwykle, najwięcej czekało na najmłodszych.

I tak zorganizowane zostały warsztaty rękodzieła, podczas których można było zrobić sobie koszyczek wielkanocny, a także własnoręcznie udekorować ciasteczka. Długie kolejki ustawiały się do dmuchanych zabawek. Chętnych do zabawy w parku linowym też nie brakowało. Na scenie nie przestawała grać muzyka. Występy dziecięcych zespołów przeplatane były konkursami. Zabawom na rynku towarzyszył świąteczny kiermasz. Stoiska zapraszały do zakupu smakołyków oraz dekoracji świątecznych. Ponadto oficjalnie otwarty został sezon …na lody.

Korzystając z okazji, pszczelarze ze Skierniewic zachęcali do sadzenia drzew owocodajnych i rozdawali mieszkańcom sadzonki takich roślin jak: tamaryszek, lipa drobnolistna, wierzba, pigwowiec, tulipanowiec. W ciągu 30 minut, rozdano około 3000 sadzonek.

– Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie akcją, bo chcielibyśmy, żeby zapanowała moda na sadzenie drzew miododajnych, dzięki którym pszczoły - dzikie zapylacze, rozwijają się prawidłowo – mówi jeden z pszczelarzy. – Nie trzeba nikogo przekonywać jak bardzo potrzebne jest pożywienie do rozwoju rodzin pszczelich. Bez tego zabiegu, teraz na wiosnę, rodziny pszczele mogłyby nie przeżyć. To już druga nasza akcja, ale na pewno nie ostatnia – zapowiadają pszczelarze.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2167 sekundy