fotoreportaże

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2019 | 13:50 komentarzy 3

Sam z siebie żartował – można mnie uznać za obwoźną małpę, taką, co wożą po kraju i opowiada o swoim życiu. Dla wielu to może być dziwo, a ja daję świadectwo - mówił.

Jak się przekonało kilkaset młodych ludzi w Skierniewicach – Hołownia nie tylko potrafi poprowadzić talent show, z równą pasją poprowadzi rekolekcje.

Młodzi o takich, jak on mówią – celebryta. Szymon Hołownia prowadzi talent show, który oglądają miliony Polaków. Pisze książki. On potrafi również nastolatków utrzymać przez ponad godzinę w wielkim skupieniu, mówić o kościele, religii i Bogu w sposób, który interesuje nawet tych, którzy deklarują: – jestem na marginesie kościoła – ochrony, ale nie praktykujący.

Nie gwiazdorzył, nie popisywał się. Hołownia udowodnił, że szkolne rekolekcje to także okazja do mówienia o tym, jak być – banalnie – dobrym czy fajnym człowiekiem. Jak sprawić, by życie było wartościowsze. Nie musisz być detalistą, starczy, byś co tydzień wpłacił 5 złotych na organizację pomagającą ludziom. Tak małe pieniądze ratują życie – mówił.

– Liczy się tylko to, czy ma się coś mądrego do powiedzenia, czy nie – podsumowuje Szymon Hołownia.

Marcin Zieliński, charyzmatyk ze Skierniewic w rozmowie z „Głosem” mówił:

– Na pewno te rekolekcja to pewna alternatywa przezywania swojej religijności, ale to wciąż te sam kościół, który przejawia się w różnych formach. Jestem przekonany, że to bardzo interesująca formy, choćby przez to, że przyjechał Szymon Hołownia, który mówi, jak w tym świecie żyć zachowując swoje wartości, wiarę w Boga, a będąc w kołowrotku. Owocem takiego spotkania powinno być to, że ludzie zobaczą fajny kościół, zechcą w nim pozostać, doprowadzić do ich spotkania z Bogiem podczas mszy.

Dziś Szymon Hołownia rozpoczął spotkanie w Skierniewicach od stwierdzenia – być może macie mnie za taką obwoźną małpę, dziwo, które jest pokazywane od miasta do miasta, Marcin Zieliński, który współorganizował wydarzenie na pytanie o  swoje "show", odpowiada:

– Wrażenia są różne, nie mam na to wpływu. Ważne, co dzieje się w twoim sercu. Jasne, trzeba mieć czujność, szczególnie wtedy, gdy robi się o tobie głośno. Musisz wiedzieć, czy chcesz tego rozgłosu, czy chcesz robisz, co robisz. A przychodzą różne okresy – czas gdy jest pozytywnie głośno, ale gdy jest też negatywnie głośno. Musimy być mocno zdystansowani, wiedząc, że to co robisz, robisz, bo Bóg cię do tego powołał. Chcesz służyć, czy to ludziom podczas rekolekcji na hali sportowej, czy jednemu człowiekowi, którego spotkasz w codziennym dniu.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~tomek 1 ponad rok temu

  Miejsce Zielińskiego jest w szpitalu- niech uzdrawia ludzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marek 0 ponad rok temu

  Zieliński to heretyk a Hołownia przedstawiciel "Kościoła otwartego". Ale rekolekcje. Czego oni mogą nauczyć? Że zwierzątka są w Niebie? Że aborcja nie jest taka zła? Że Duch Św. najpierw zstąpił na zielonoświątkowców? Dno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Belmondo -1 ponad rok temu

  Mareczku szkoda że Ciebie nie było mógłbyś sam ocenić a nie gadać głupoty. Dzięki takiemu podejściu do sprawy jak Twoje, kościół maleje, az w końcu by zniknął. Dzięki takim ludziom jak Marcin, Szymon, dzięki takim rekolekcjom kościół wzrasta. Niech Chrystus Zmartwychwstanie w Tobie podczas tych Świąt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS