z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2019 | 21:26

(Fot. Sławomir Burzyński)

Drożej o ponad 3 miliony złotych niż zakładano będzie kosztowała budowa ronda oraz przebudowa ulicy Kozietulskiego. Samorząd zdecydował, że dołoży.

Dariusz Boguszewski łączy dwie płachty papieru z planami nowej ulicy. – Tak będzie wyglądało nowe rondo, a na tym odcinku całkowicie przebudujemy ulicę Kozietulskiego – pokazuje naczelnik biura planowania przestrzennego skierniewickiego ratusza.

Decyzja o przebudowie jednej z najbardziej zniszczonych ulic w mieście zapadła, choć nie bezboleśnie. Problemem okazały się, rzecz jasna, pieniądze. Gdy otwarto dwie oferty, złożone w przetargu na rozbudowę tej ulicy okazało się, że miasto nie doszacowało inwestycji przeznaczając na nią niecałe 7,8 mln złotych. Tymczasem tańsza z ofert opiewała na kwotę ponad 11 mln złotych, droższa na ponad 13,5 mln złotych brutto.

– Mimo to oferty w tym roku są korzystniejsze – mówi Eugeniusz Góraj, wiceprezydent ds. inwestycji. – Gdy w ubiegłym roku ogłosiliśmy przetarg na samą przebudowę Kozietulskiego, bez ronda, oferta wynosiła ponad 10 mln złotych. Teraz firma chce 11 milionów, ale razem z budową ronda. Musimy więc dołożyć ponad 3 miliony i na sesji pod koniec kwietnia o tym zadecydujemy, potem podpisujemy umowę i na przełomie kwietnia i maja wykonawca wejdzie na plac budowy – zapowiada.

Tańszą z ofert złożyła spółka Drogomex z Pruszkowa, która w Skierniewicach budowała ulicę prowadzącą do siedziby Zakładu Utrzymania Miasta, a za chwilę będzie kładła asfalt na ulicy 1 Maja.

Naczelnik Boguszewski rozkłada plany i najpierw opisuje nowe rondo, jakie powstanie na skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Kozietulskiego i Racławickiej.

Więcej w bieżącym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy", 18 kwietnia

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3183 sekundy