na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2019 | 15:37

(fot. KMP w Skierniewicach)

Dwie pary, ze Skierniewic oraz z powiatu żyrardowskiego, w rękach policji. Tymczasowy areszt dla mężczyzn i dozór policyjny dla kobiet w związku z handlem substancjami psychoaktywnymi i środkami psychotropowymi w znacznych ilościach.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zebrali informacje o osobach, które mogą handlować narkotykami i dopalaczami. Jeden z podejrzewanych o ten proceder, 30-letni mieszkaniec Skierniewic, został zatrzymany (15.04) w Pamiętnej koło Skierniewic pod pretekstem kontroli drogowej. Podczas przeszukania mercedesa okazało się, że jadąca z nim 22-letnia skierniewiczanka ma w torebce amfetaminę i nieznaną czarną substancję. Poza tym kierujący samochodem nie miał prawa jazdy...

Pracując nad sprawą narkotyków, policjanci przeszukali w dalszej kolejności miejsce zamieszkania zatrzymanych skierniewiczan i również znaleźli zakazane środki – amfetaminę oraz różowe tabletki o nieznanym składzie.

Jeszcze tego samego dnia skierniewiccy kryminalni pojechali na przeszukanie w powiecie żyrardowskim podejrzewając, że tam zaopatrywała się w zakazane substancje zatrzymana para. Na posesji w jednej z miejscowości powiatu żyrardowskiego znaleźli różnego rodzaju substancje, takie jak amfetamina, rośliny i susz konopi. Ponadto zabezpieczono nieznane tabletki i zestaw do uprawy grzybów halucynogennych. Na posesji zatrzymano 27-letniego mężczyznę i kobietę w wieku 25 lat.

Łącznie policjanci znaleźli ponad 220 gramów dopalaczy, 70 gramów suszu marihuany, 30 gramów amfetaminy, słoik z suszem w trakcie obróbki, 11 tabletek dopalaczy, 41 roślin konopi i zestaw do uprawy grzybów. Po zbadaniu przez biegłego składu zabezpieczonych substancji, wszystkim czterem osobom przedstawiono prokuratorskie zarzuty.

Kobiety – z zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków – zostały objęte policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Trzydziestolatkowi ze Skierniewic postawiono zarzuty posiadania (również znacznej ilości) środków odurzających i substancji psychotropowych. Z kolei 27-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej oraz „udzielania tych środków i substancji innej osobie”. W czwartek (18.04) sąd postanowił o aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3092 sekundy