Najprościej - jest kasa na kulturę i to duża kasa. 8 milionów złotych pozwoli zmienić obiekt CKiS w prawdziwe centrum kultury i sztuki - mówi Zbigniew Sawicki.

Najprościej - jest kasa na kulturę i to duża kasa. 8 milionów złotych pozwoli zmienić obiekt CKiS w prawdziwe centrum kultury i sztuki - mówi Zbigniew Sawicki. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Do końca grudnia 2020 roku skierniewicki samorząd musi przeciąć wstęgę i zakończyć realizację projektu, otworzyć nowy CKiS, rozliczyć fundusze unijne. Wartość inwestycji to 8 milionów złotych. Projekt budowy dodatkowej sali kinowej, uruchomienia "Piwnicy u Artystów", zorganizowania w atrium kawiarni, czy uruchomienia studia nagrań dziś przestał być tylko marzeniem ludzi kultury.

Inwestycja będzie realizowane metodą – projektuj i buduj. Najprawdopodobniej na początku maja zostanie podpisana umowa na dofinansowanie. Potrzeba około miesiąca (pewno dłużej), by przygotować specyfikację przetargu. W czerwcu ratusz ogłosi przetarg. Pod koniec lipca, przy założeniu, że nie będą miały miejsce jakieś sytuacje nadzwyczajne, nieprzewidziane, samorząd powinien podpisać umowę z wykonawcą. W sierpnia powstanie dokumentacja. Do końca roku inwestor i wykonawca wyjdą z dokumentów. Na plac budowy wejdzie na przełomie tego i przyszłego roku. Będzie miał około roku, by zadanie zakończyć – uszczegóławia Zbigniew Sawicki.

Wydaje się, że najtrudniejszym elementem inwestycji będzie powiększenie sali kameralnej. Skalę najlepiej sobie wyobrazić uświadamiając, że sala w założeniach projektu ma pomieścić 310 osób. To ponad dwukrotnie większa widownia niż dziś.

Mówimy zresztą o zmianie kubatury CKiS – u. Sala ma zostać przystosowana do potrzeb kina, ale przede wszystkim, ma być dostępna dla wszystkich użytkowników – także niepełnosprawnych. Powstanie poprzez nadbudowę przestrzeni nad aktualnym głównym wejściem do centrum kultury (od ul. Reymonta). Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu wokół budynku.
Atrakcyjnym elementem projektu jest wykorzystanie atrium budynku oraz piwnic na cele kultury.

Projekt przywrócenia klubu muzycznego, który zwykło się w Skierniewicach nazywać „Piwnicą u Artystów” to jeden z ważnych punktów na liście zadań. Ponadto, poprawiona zostanie akustyka istniejących pomieszczeń, w szczególności sal prób i występów. W CKiS powstanie studio nagraniowe, w otwartej przestrzeni – kawiarenki.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 13

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4141 sekundy