materiały video

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 kwietnia 2019 | 11:47 komentarzy 1

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Spółka WOD KAN zakończyła prace przy budowie kanalizacji deszczowej w ulicy 1 Maja. Wybudowany separator odprowadzi wody opadowe z ulic: 1 Maja, Batorego, Rawskiej, Trzcińskiej, Kopernika, Granicznej, Cichej oraz Alei Pieniążka i Alei Niepodległości.

W ramach zadania na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Batorego została wykonana nowa nawierzchnia jezdni. Najkrócej – korzyści płynące z inwestycji są przynajmniej dwie: koniec z zalewaniem posesji po każdym większym deszczu i nowa nawierzchnia na jednej z ważniejszych ulic w centrum miasta.

– Zrealizowana inwestycja w ulicy 1 Maja. Powstała pełna sieć. Wartość inwestycji to 5,5 miliona złotych. Tylko mogę się cieszyć, że udało się takie środki dla miasta przez spółkę pozyskać. Skuteczność WOD KAN-u pokazuje, że pieniądze na inwestycje można ściągnąć do Skierniewic i można rozwiązywać problemy Skierniewic. Inwestycja w infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjna jest niezmiernie potrzebna, cywilizuje miasto, pozwala nam, mieszkańcom prawidłowo funkcjonować – mówił podczas oficjalnego zakończenia inwestycji Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice – etap II”, na który pozyskano rekordowo wysokie dofinansowanie tj. 73 mln zł środków z UE. Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 140 mln zł.

W piątek, 26 kwietnia zostanie podpisana umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Alei Niepodległości i w ulicy Kopernika. Kolejny raz został również ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Kwiatowej i Nowobielańskiej, poprzednio nie udało się wyłonić wykonawcy.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zatruty 1 ponad rok temu

  I dzięki temu z kanału burzowego przy moście na ul.1 maja płyną ścieki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2584 sekundy