(fot. Joanna Młynarczyk)

Koncert kwintetu dętego w kościele Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach zainaugurował (5.05) Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Festiwal w mieście odbywa się po raz 19.

– Ten festiwal to wyjątkowe święto muzyki, nie mamy bowiem zbyt wielu okazji, by słuchać muzyki poważnej, kameralnej w wykonaniu uznanych artystów – zwraca uwagę Bogusława Dylewska.

Podczas pierwszego koncertu skierniewiczanie wysłuchali programu w wykonaniu młodego kwintetu dętego „Kazzma Brass Quintet” z Warszawy. W gronie muzyków był też absolwent szkoły muzycznej w Skierniewicach, grający na tubie Mateusz Sejdak. Towarzyszyli mu: Mateusz Rubaj, Kamil Żarnecki (obaj zagrali na trąbce), Anna Baran (waltornia) i Ewa Harasimiuk (puzon).

Na tegoroczny festiwal złoży się w sumie pięć koncertów. Cztery kolejne odbędą się: w Muzeum Historycznym Skierniewic (10.05), w szkole muzycznej (12.05), w pałacu prymasowskim (19.05) oraz ostatni ponownie w kościele Miłosierdzia Bożego na Zadębiu (26.05). Wszystkie o godz. 18. Wstęp wolny.

Na koncerty zapraszają skierniewickie szkoły muzyczne oraz Stowarzyszenie Ars Iuventutis.Redakcja „Głosu Skierniewic i Okolicy” objęła nad festiwalem patronat medialny.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.298 sekundy