W LO im. B. Prusa do matury z języka polskiego podeszło 188 uczniów. To sto procent maturzystów w tej szkole.

W LO im. B. Prusa do matury z języka polskiego podeszło 188 uczniów. To sto procent maturzystów w tej szkole. (fot. Joanna Młynarczyk)

Przez ostatni miesiąc materiał musieli powtarzać sami. Pełni obaw, w atmosferze niepewności czy ukończą szkołę w planowanym terminie i czy w ogóle egzaminy się odbędą… Dziś (6.05), zgodnie z planem rozpoczęli matury. W Skierniewicach do egzaminów przystąpiło około 640 uczniów.

– Przeżyliśmy chwile grozy, myśleliśmy, że może matury nie będzie, albo że będziemy pisać ją dopiero w czerwcu, na szczęście dobrze się skończyło – podkreślają maturzyści z LO im. B. Prusa w Skierniewicach, z którymi rozmawialiśmy chwilę przed rozpoczęciem egzaminów.

Za nimi intensywny miesiąc. Uczyli się sami.

– Powtarzaliśmy materiał, robiłyśmy dużo arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Ponadto ostatnie tematy z podstawy przerabialiśmy w domu sami – mówi Dominika Mroczkowska. – Wskazówki nauczycieli są ważne, dlatego szkoda, że ze względu na strajk ich nie było – dodaje maturzystka.

Jakich tematów młodzież spodziewa się na języku polskim?

– Może będzie „Pan Tadeusz”, a może coś z twórczości Grudzińskiego, bowiem mamy Rok Grudzińskiego… Może motyw cierpienia się pojawi albo śmierci? Praca była, miłość była, tęsknota była, wykluczamy to, co było… Ale zobaczymy – dodają maturzyści z Prusa.

W LO im. B. Prusa dziś język polski zdaje 188 uczniów w 9 salach. Tyle zdaje poziom podstawowy. O godz. 14 do matury rozszerzonej z języka polskiego podejdzie 75 licealistów. Pisać będą w 2 salach. Jutro matematyka podstawowa i kolejne przedmioty.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2818 sekundy