z miasta

na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2019 | 09:03 komentarzy 8
Drugi dzień matur w skierniewickim Mechaniku.

Drugi dzień matur w skierniewickim Mechaniku. (fot. Dariusz Dzik)

Policja i straż pożarna od rana kontroluje szkoły w naszym regionie. O podłożeniu ładunków wybuchowych dyrektorzy szkół zostali poinformowani drogą mejlową.

Doniesienia o podłożeniu bomb w dwóch punktach Skierniewic postawiły dziś rano na nogi służby. Ładunki wybuchowe miały znajdować się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ulicy Pomologicznej oraz w Business Center przy ulicy Rybickiego, gdzie mieszczą się szkoły Cosinus.

O planowanych zamachach dyrektorzy znajdujących się w tych budynkach placówek oświatowych dowiedzieć mieli się poprzez maile. Informowano w nich, jakoby „lewicowy uczeń miał skonstruować bombę”.

– Zabezpieczyliśmy teren obydwu budynków, a przeszukaniem pomieszczeń zajęła się policja – informuje Mariusz Wielgosz, zastępca komendanta PSP w Skierniewicach.

– Nie ma żadnych bomb, byliśmy zabezpieczeni, przecież po wczorajszym egzaminie wszystkie sale były zaplombowane. Rano, żadna z plomb nie była naruszona, egzamin z matematyki powinniśmy rozpocząć o czasie – mówi Maria John, dyrektor Mechanika.

Pedagog potwierdza, że na pocztę majlową szkoły trafiła korespondencja, jeśli chodzi o autora,, sprawę bada policja.
 

Poranne alarmy bombowe zdezorganizowały poranek także w szkołach w powiecie żyrardowskim. Przed godziną 9 mszczonowscy maturzyści z LO im. Szarych Szeregów czekali przed szkołą na przyjazd pirotechnika. Liceum zabezpieczyła policja, załoga OSP Mszczonów i karetka pogotowia.

Informacja okazała się głupim żartem. Korespondencja trafiła również do liceum w Puszczy Mariańskiej, szkoły w Wiskitkach i Żyrardowie w nocy 6 maja, trafiły mejle o treści:

Lewicowy uczeń wniósł zasobnik z gazem bojowym fosgen o godzinie 12, 7 maja 2019 nastąpi wybuch, bomba jest ukryta w sali w której uczniowie piszą egzamin, ratujcie się, będą ofiary, to nie żart zobaczycie ale wtedy będzie już za późno.

Treść mejla spowodowała, że już rano w szkołach były służby, które sprawdzały bezpieczeństwo. Okazało się, że nie ma żadnej przesłanki do tego, by egzamin nie mógł się odbyć w zaplanowanym terminie. Tak więc o godzinie 9 rozpoczął się kolejny dzień matury.

Fałszywy alarm w sprawie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kulfon1 0 ponad rok temu

  "Lewicowy uczeń" - to znaczy współwyznawca bolszewików z pisu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbrzydzony -1 ponad rok temu

  Po przeczytaniu tekstu nie wypisalbys tych głupot. Nie dawaj powodów "bolszewikom z PiS", by myśleli, że normalni ludzie stracili umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anon -2 ponad rok temu

  W mechaniku bez zmian :D Za moich czasów (jakieś 14-15 lat temu) też były fałszywe alarmy bombowe i wtedy lekcje odwołane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew -3 ponad rok temu

  A po czym dziennikarzyny wnosicie, że uczeń był lewicowy? Tytuł rodem z pasków z TVP Info...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OMG -4 ponad rok temuocena: 100% 

  Zbysiu, czytanie ze zrozuminiem się kłania. Matury chyba u ciebie nie było. Czytaj też treść, nie sam tytuł. No i ja przeczytasz całość to wtedy się odzywaj. Wcześniej tego nie rób, bo wstyd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala -5 ponad rok temu

  Czyżby to dalsza część walki Totalnej Opozycji z uczniami??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -6 ponad rok temu

  Może to dalsza część PROTESTU w innej formie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~beznika -7 ponad rok temu

  czyżby jakiś moherowy berecik chciał pogrążyć "lewicowych uczniów" i załatwić im niezdaną maturę? i to w wielu szkołach w całej Polsce?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2741 sekundy