z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2019 | 12:32 komentarzy 4
Paweł Sałek w Bolimowie nie zadeklarował jednoznacznie swojego poparcia dla budowy węzła na A2.

Paweł Sałek w Bolimowie nie zadeklarował jednoznacznie swojego poparcia dla budowy węzła na A2. (fot. Beata Pierzchała)

Przed majowym weekendem w urzędzie gminy Bolimów gościł Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, zajmujący się sprawami ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Samorządowcy przedstawili ministrowi koncepcję tej ogromnej inwestycji.

– Mamy takie egoistyczne pragnienie, żeby zwiększyć dochody własne – przyznał wójt Stanisław Linart. – Ale do tego są potrzebne są dobre oferty dla biznesu. Gmina Bolimów jest traktowana jak płuca Warszawy i Łodzi. I w porządku, już się z tym pogodziliśmy, ale niech płuca będą po prawej stronie autostrady, a po lewej biznes. Inaczej gmina nie jest w stanie zwiększyć dochodów własnych.

Zbudowanie węzła, zdaniem lokalnego i ościennych samorządów – bo w promocję inwestycji włączył się także powiat skierniewicki i miasto Skierniewice – jest niezbędne do ożywienia regionu, a co za tym idzie poprawy sytuacji bytowej mieszkańców.

– Jeśli uda nam się doprowadzić do wybudowania węzła to będzie sukces całego regionu – mówił podczas spotkania Eugeniusz Góraj, wiceprezydent Skierniewic. – Także miasto Skierniewice z myślą o możliwości wjazdu na A2 w Bolimowie, planuje przeniesienie drogi wojewódzkiej 705 z ulicy Skłodowskiej w Czerwoną.

Paweł Sałek zauważył jednak, że tak naprawdę oprócz chęci to gmina ma niewiele. – Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, nie ma pozwolenia na budowę, nie ma decyzji środowiskowej – zauważył minister. – Moim zdaniem dokumentację należałoby mieć w szufladzie, wtedy łatwiej o pozyskanie pozytywnej decyzji.

Przeprowadzenie wszystkich potrzebnych procedur i uzyskanie pozwoleń wymaga nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Gmina Bolimów nie należy do gmin zamożnych, można powiedzieć, że każdą złotówkę ogląda z czterech stron, nic więc dziwnego, że nie zdecydowała się na inną ścieżkę.

Więcej na ten temat w czwartkowym (9.05) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 3 ponad rok temu

  Tak racja pięknie jest tam natura itp a nie niszczyć rezerwaty krajobraz parku w miejscowości Ziemiary bo tam wójt chce wybudować hale itp a nie dbać o łona natury o zalewy i w agroturystykę tylko widzi własny interes mieszkańcy ziemiar są zjazdem na a2 bo mamy zjazd w Nieborowie jest 12km a drugi w wisiorkach który jest 10km a nie narobić zjazdy itp hale i niszczy naturę gdzie się podzięka zwierzęta czaple losie sarny itp naprawdę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~jacek 2 ponad rok temu

  Aby polepszyć sytuacje gospodarczą Bolimowa nie potrzebny jest węzeł. Tylko prężna rada gminna .Mądrzy i aktywni sołtysi wspierający Wójta . Najlepszym posunięciem była by zmiana powiatu.Nailepszm przykładem jest to ile się pisze o Bolimowie w mediach łowickich a ile w skierniewickich. Bolimów to piękna miejscowość i okolice.Zachwycają się przyiezdni z kraju i z zagranicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zbigniew 1 ponad rok temu

  Smutne to ,że Pan Sałek doradca Pana Prezydenta właściwie nie pozostawia złudzeń na temat węzła Bolimów . Stwierdzenie że gmina ma wykonać dokumentację planistyczną , projekt węzła i uzyskać decyzję środowiskową jest wręcz śmieszne i żadna gmina w Polsce nie projektowała i nie finansowała dokumentacji budowy autostrady . Panie ministrze Sałek może gmina Bolimów sama wybuduje sobie ten węzeł?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skierek 0 ponad rok temu

  W jaki sposób Skierniewice zyskałyby na dodatkowym węźle autostradowym w Bolimowie ? Odległość i czas dojazdu do węzła na DK 72 wynosi ok. 15km, taką samą drogę pokonamy jadąc do węzła w Bolimowie (ok. 15km z centrum do wiaduktu nad autostradą). Do tego koszt budowy obwodnic Skierniewic i przerzucenia drogi wojewódzkiej na ul. Czerwoną dodatkowo obciąża Miasto. Nie lepiej przeznaczyć te fundusze na budowę innych obiektów infrastruktury miejskiej ? Dodatkowy węzeł w Bolimowie skróci drogę do domu pracującym w Warszawie o zawrotne 10km.. Ale ciekawe ile osób będzie jeździło A2 po wprowadzeniu opłat i pełnym otwarciu bezpłatnej S8.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Łódzkie na Plus

23. Makowska Majówka

Pierwsza Komunia Święta w kościele św....

Wyjątkowa Komunia Święta w kościele św. Doroty...

Matczyne historie z Klubu Seniora "Ustronie": od...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Kurczak 5 smaków z miodem

Druga edycja akcji „Badamy nie tylko mamy” w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA