z miasta

wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2019 | 13:47 komentarzy 1

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Miasto Skierniewice otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na przebudowę budynku Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Łączna kwota projektu, to ponad 8,5 mln zł, a dofinansowanie ponad 4,6 mln zł.

Dziś (13.05) w siedzibie CKiS podpisana została umowa otwierającą drogę do realizacji przedsięwzięcia. Na realizację wykonawca będzie miał niespełna rok.

Umowę podpisali Grzegorz Wojciechowski, wicemarszałek województwa łódzkiego i Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

W najbliższym czasie – jak zapowiadają urzędnicy – samorząd przestąpi do procedury przetargowej, wyłoni wykonawcę zadania.

Pytany o krótki termin realizacji inwestycji prezydent Krzysztof Jażdżyk przekonuje, że nie widzi zagrożenia dla projektu, jeśli chodzi o napięty harmonogram. Przypomina, że podobna sytuacja miała przy okazji budowy żłobka w Skierniewicach. Wówczas firma gotowy obiekt oddała w ciągu pół roku od wejścia na plac budowy.

Przemysław Rybicki, rzecznik urzędu mówi: – CKiS to takie miejsce, które najlepiej pokazuje, jak zewnętrzne fundusze potrafią zmieniać rzeczywistość. Ta przestrzeń jeszcze niedawno wyglądała zgoła inaczej. Dziś kolejny krok i podpisanie umowy na dofinansowanie kolejnej modernizacji Centrum Kultury i Sztuki, która to inwestycja mocno funkcjonalnie zmieni naszą rzeczywistość.
 

Budynek CKiS docelowo ulegnie wielkiej zmianie. Projekt zakłada m.in. powiększenie sali kameralnej, stworzenie sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, zorganizowana zostanie przestrzeń kulturalno-kawiarniana – wróci Piwnica u Artystów. Nie mniej ważne są techniczne zadania – odwodnienie budynku, remonty i wyposażeni tej przestrzeni -- wylicza Ryszard Krasnodębski.
 

O projekcie pisaliśmy W TYM MIEJSCU
 

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Skierniewiczanin 1 ponad rok temuocena: 33% 

  Brawo PIS w końcu pieniądze sprawiedliwie dzielone. Gratulacje dla Marszałka Wojciechowskiego Prezydenta Miasta, Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Tylko tak dalej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2365 sekundy