(Fot. Sławomir Burzyński)

W niedzielę, 19 maja, rusza jeden z najpopularniejszych w mieście rajdów rowerowych, organizowany przez skierniewicki oddział PTTK. Zapisy jeszcze trwają.

– Wyruszamy tradycyjnie spod ratusza, a meta będzie w gospodarstwie agroturystycznym państwa Walczaków w Budach Grabskich – mówi Tomasz Chadamik, prezes oddziału PTTK Szaniec w Skierniewicach.

Nadal można zgłosić swoje uczestnictwo telefonicznie (501 072 497) oraz przed startem, który zaplanowano w niedzielę (19.05) o godzinie 10 spod ratusza. Wpisowe 10 zł. Współorganizatorem rajdu jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – oddział terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Trasa rajdu liczy około 22 kilometry i należy do łatwych. Prawie cała prowadzi drogami asfaltowymi. Uczestnicy pojadą ulicą Sobieskiego, przez Miedniewice Topolę i Jarmużkę do Samic, gdzie zjadą do mostu na rzece Rawce, docierając krótkim piaszczystym odcinkiem do leśnej drogi asfaltowej, która poprowadzi do Rudy Gajówka. Stamtąd popedałują przez most obok młyna do Rudy i przez las do ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 705, by około godziny 12 dotrzeć do mety w gospodarstwie agroturystycznym.

– Będą kiełbaski z ogniska, napoje i konkurs sprawnościowy dla chętnych – zachęca prezes Chadamik.

Powrót dwie godziny później na własną rękę. Proponujemy ominąć ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 705 i wrócić traktem bolimowskim, wyjeżdżając z lasu przy boisku na Widoku.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1701 sekundy