(Fot. UG Skierniewice)

Akcję promowania adopcji przebywających w schronisku dla zwierząt psów rozpoczęli przedstawiciele skierniewickiego urzędu gminy. Do wzięcia nadal jest aż 28 zwierzaków.

Ponad rok temu w skierniewickim urzędzie gminy zdecydowano się na zmianę schroniska, do którego kierowane są bezpańskie, złapane na terenie gminy zwierzęta. Operacja ta miała pomóc w rozwinięciu akcji adopcyjnej, bowiem nie jest tajemnicą, że za każdego przebywającego w przytulisku zwierzaka płacić trzeba z gminnego budżetu. Rocznie są to niemałe pieniądze, sięgające kwoty nawet 90 000 złotych. Chcą zachęcić mieszkańców do adoptowania psów, wprowadzono też jednorazową dopłatę do każdego zwierzęcia w wysokości 600 złotych.

Mimo tych zmian w podłowickim schronisku nadal przebywa aż 28 psów, których koszty utrzymania ponoszą wszyscy podatnicy. Pomysłem, który ma przyczynić się do zmniejszenia tej liczby, a jednocześnie do znalezienia psiakom nowych domów, jest rozpoczęta przed tygodniem akcja promowania adopcji.

– Odwiedziliśmy schronisko i porobiliśmy wielu psom zdjęcia, które następnie publikujemy na portalach społecznościowych – mówi Izabela Żaczkiewicz, zastępca wójta gminy Skierniewice. – Przyznać muszę, że zwierzęta są zadbane, przebywają w bardzo dobrych warunkach – dodaje.

Gminna akcja jest jedną z wielu podobnych, a własne działania adopcyjne podejmuje również schronisko, w którym przebywają zwierzęta z gminy Skierniewice. Dzięki nim tylko w ubiegłym miesiącu udało się znaleźć nowy dom aż 10 psiakom. Niestety, kolejne już czekają w kolejce i w najbliższych dniach trafią do podłowickiego schroniska.

– Mamy kolejne zgłoszenia o bezpańskich psach i trzeba będzie na nie zareagować. Wiadomo, że najpierw na miejscu sprawdzamy, czy psy nie pochodzą z danej miejscowości, robiony jest odpowiedni wywiad, ale często okazuje się, że trzeba odwieźć je do schroniska – słyszymy w urzędzie.

W tym roku na sfinansowanie przebywania psów w schronisku samorząd zamierza przeznaczyć 90 000 złotych, choć już dziś wydaje się, że nie będzie to kwota wystarczająca. Psy adoptować można albo bezpośrednio w schronisku, albo też za pośrednictwem urzędu gminy. W tym roku jednak nie obowiązuje już uchwała rady gminy, która zapewniała jednorazowe wsparcie finansowe do każdego adoptowanego psiaka.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.18 sekundy