Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2019 | 12:22 komentarzy 2
Pływacy z niecierpliwością czekają na powstanie nowego obiektu. Obecny przez minione dwa tygodnie był zamknięty i ewidentnie najlepszy czas ma już za sobą.

Pływacy z niecierpliwością czekają na powstanie nowego obiektu. Obecny przez minione dwa tygodnie był zamknięty i ewidentnie najlepszy czas ma już za sobą. (fot. Adam Michalski)

Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta miasta zapowiada. – W październiku chcemy wyłonić wykonawcę, wiosną rozpocząć budowę basenu.

Jesienią ma zostać wyłoniony wykonawca, wiosną 2020 ma ruszyć budowa nowego basenu w Skierniewicach. Większość wydatków związanych z szacowaną na około 50 milionów złotych inwestycję pokryje miasto. Skierniewice chcą także pozyskać dotację z ministerstwa, wniosek zostanie złożony w przyszłym roku. Na etapie konsultacji projekt, mówiąc kolokwialnie, skurczył się.

Jeszcze w pierwszym kwartale 2019 roku zastępca prezydenta Skierniewic Jarosław Chęcielewski mówił. – Jesteśmy na etapie zamykania projektu. Różnice między koncepcją a projektem są nieznaczne.

Ze słów zarządzającego miejskim sportem wynikało, że budowa nowego basenu rozpocznie się nie wcześniej niż jesienią 2019 roku. Dziś wiemy, że optymalny termin podjęcia prac przy ulicy Sobieskiego został przesunięty na wiosnę 2020 roku.

Na etapie konsultacji zmodyfikowano wizję obiektu.

Pierwotna koncepcja kompleksu przy ulicy Sobieskiego zakładała budowę podziemnego parkingu. Z tych planów zrezygnowano, podobnie jak z budowy siłowni i sali towarzyszącej siłowni. – Po długiej dyskusji, także w gronie radnych, ustaliliśmy, że przy ofercie, która jest w mieście, tworzenie kolejnej siłowni nie ma uzasadnienia – podkreśla Jarosław Chęcielewski. – Będzie pomieszczenie przeznaczone na trening dla sportowców, w takich rozmiarach na jakie pozwala kubatura – dodaje.

Potwierdzenia nie znalazły obawy środowiska sportowego dotyczące braku części basenowej dla najmłodszych. – Będzie basen dla najmłodszych dzieci. Ostatnie ustalenia dotyczyły szczegółów, jego głębokości i umiejscowienia dodatkowych atrakcji przy niecce.

Ostateczny projekt to znacznie skurczona koncepcja. Poza wspomnianymi już zmianami, także liczba siedzisk na widowni została zmniejszona. – Wszystkie zmiany dotyczące projektu wynikają z kosztów, które będzie generowała inwestycja – podkreśla zarządzający sportem w mieście. – Oczywiście chcielibyśmy więcej siedzisk na trybunach, jednak zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, gdyż realizacja oznaczałaby podniesienie wysokości obiektu, a co za tym idzie wzrost kosztów o 5-6 milionów złotych – zaznacza.

Dziś wiemy, że powstanie obiekt, na który złoży się 10 torów (8 sportowych i 2 skrajne przeznaczone na naukę pływania) oraz duża strefa rekreacyjna. Kompleks uzupełni lodowisko dzielone sezonowo z kortami tenisowymi. Będzie także zaplecze infrastrukturalne w postaci dużych parkingów i drogi dojazdowej od ulicy Sobieskiego.

Wartość zadania inwestycyjnego – budowa basenu wraz z lodowiskiem – to kosz około 50 milionów złotych. Limit wydatków na ten cel w 2019 roku, zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Miasta Skierniewice na lata 2019-2024 to 8 milionów złotych. W 2020 inwestycja pochłonie 20 milionów, w 2021 ponad 21 milionów.

Więcej w najnowszym (16.05) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Miejscowy 0 ponad rok temuocena: 0% 

  Oj układy układy... Brak siłowni to kpina... Nikt nie pomyśli że rodzina przyjechała na basen i 2 osoby chcą poćwiczyć a 2 może popływać... Żal.. Lepiej to wszystko przeanalizujcie jeszcze raz... Żeby znowu nie było kolejnej kiszki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Miejscowa -1 ponad rok temuocena: 0% 

  Dwie osoby... W Skierniewicach jest chyba wystarczająca liczba siłowni, po co kolejna?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...