Skierniewickie lekkoatletki podczas zawodów w Kozienicach.

Skierniewickie lekkoatletki podczas zawodów w Kozienicach. (fot. UKS Vis)

Lekkoatletyczny sezon w pełni. Po udanych występach w Łodzi, najstarsza grupa zawodników UKS Vis Skierniewice wystąpiła, z powodzeniem, w Kozienicach. – To były zawody stojące na wysokim poziomie, mocno obstawione konkurencje i duża liczba klubów podniosły poprzeczkę – mówi Jolanta Barska, trener lekkoatletów.

W Kozienicach nie mogła wystąpić Anna Kłosińska, ale jej klubowe koleżanki i koledzy nie zawiedli. Najlepiej w Ogólnopolskim Memoriale U16 im. Marka Łuczyńskiego wypadła Anna Bibik, która zwyciężyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 4.78 m. Ania była także druga w biegu na 100 metrów z czasem 13,31 sek. W eliminacjach pobiegła jeszcze szybciej, notując rezultat 13,17 sek.

W Kozienicach na podium stawała także Julia Łojszczyk, która wystąpiła w konkurencjach technicznych. W rzucie oszczepem zajęła 3. miejsce z rezultatem 24,63 m. Wynik 8,12 w pchnięciu kulą dał zawodniczce UKS Vis 3. pozycję w pchnięciu kulą.

Skierniewiczanie zajmowali także dobre pozycje tuż za podium. Pechowo tego dnia startowała Aleksandra Tarnowska, która w biegu na dystansie 100 metrów brązowy medal przegrała o 0,02 sek. W finale pobiegła w czasie 13,36 sek. (w eliminacjach 13,46 sek.).

Na 4. pozycjach swoje startu ukończyli: Wojciech Żaczkiewicz w biegu na 300 metrów (40.82 sek.) i na 100 metrów 12,43 sek. oraz Mateusz Gąsiorowski w skoku w dal (5.06 m). Na 6. miejscach zawody ukończyli: Nikodem Grzejszczak w rzucie oszczepem (24.94 m), Jan Gołębiowski na 600 metrów (1:44,56), Mateusz Gąsiorowski Mateusz w biegu na 100 metrów (12,58 sek.), Wiktoria Bolek w rzucie oszczepem (15.56 m) i pchnięciu kulą (5.17 m).

Zawodnicy UKS Vis są podopiecznymi Jolanty Barskiej i Joanny Korwek.

Już w najbliższą niedzielę reprezentanci UKS Vis wystartują w Łodzi, gdzie odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Inauguracja Skierniewickiej Ligi Futsalu