Natalia Głuszek od ponad 4 lat realizuje z sukcesami swoją piłkarską pasję.

Natalia Głuszek od ponad 4 lat realizuje z sukcesami swoją piłkarską pasję. (fot. Adam Michalski)

Natalia Głuszek, jest uczennicą klasy V Szkoły Podstawowej im Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich. W lipcu 2019 weźmie udział w zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów, gdzie będzie trenowała w najlepszymi 13-latkami w kraju. W weekend (1-2.06) wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Łodzi zdobyła tytuł piłkarskich mistrzyń Polski w kategorii U13.

Natalia uwielbia piłkę nożną, a z przedmiotów szkolnych jej ulubionym jest biologia. Ma dwie siostry, bliźniaczkę Amelkę i starszą Oliwię. Mieszka z rodzicami w Lipcach Reymontowskich, gdzie rozpoczęła się jej przygoda z piłką nożną.

Kilka lat temu, w 2015 roku, jako ośmiolatka, trafiła do lipieckiej Szkółki Piłkarskiej GOKSiR, gdzie pierwsze szlify zbierała pod okiem trenera Sławomira Supery. W pierwszych latach treningów Natalii towarzyszyła siostra bliźniaczka Amelia, która jednak po 2 latach zrezygnowała poświęcając wolny czas innym pasjom.

Natalia kontynuowała przygodę z piłką nożną. – Od samego początku wykazywała się ogromnym zaangażowaniem. Jako młoda piłkarka zaimponowała mi ogromnym charakterem sportowca dążącego do wyznaczonych przez siebie celów – opowiada pierwszy trener Natalii Sławomir Supera. Po kilku latach gry w Lipcach, we wrześniu 2017 roku Natalia rozpoczęła treningi w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Na zajęcia 3 razy w tygodniu wozi ją tata lub na zmianę rodzice koleżanki z Łowicza, która także trenuje w Łodzi.

Wraz z reprezentacją SMS Łódź Natalia dwukrotnie z rzędu (lata 2018 i 2019) wygrała Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który jest uznawany przez Polski Związek Piłki Nożnej jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U10 i U12 dziewcząt i chłopców. Warto podkreślić, iż w tegorocznym półfinale na Stadionie Narodowym w Warszawie Natalia wykorzystała decydujący o awansie rzut karny. W nagrodę za triumf wraz z SMS w wysokości trybun obejrzy czerwcowy mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska – Izrael. – Towarzyszyliśmy Natalii podczas finału. To było ogromne przeżycie, wielka impreza, która na Stadion Narodowy przyciągnęła prezydenta Andrzeja Dudę, był także prezes PZPN Zbigniew Boniek – opowiada tata Tomasz.

– Piłka nożna to moja pasja – mówi Natalia. – Mam swoich idoli: Mbappe, Messi, Neymar; A z piłki kobiecej: Kiedrzynek, Sikora i Pajor. Marzy o grze na najwyższym poziomie. – Teraz gram prawie na wszystkich pozycjach, zdarza się, że nawet w bramce, ale w przyszłości chciałabym występować w środku pola z numerem 19, który nosi w reprezentacji mój idol Piotr Zieliński – opowiada.

Sukces Natalki to przede wszystkim zasługa rodziców. Mama Joanna i tata Tomasz w każdym tygodniu kariery swojej córki poświęcają dużą część swojego czasu na udział Natalki w meczach i turniejach. Równie ważną rolę w jej sportowym rozwoju odegrała lipiecka Szkółka Piłkarska GOKSiR.

Co ważne Natalia doskonale radzi sobie w łączeniu obowiązków szkolnych z pasją. – Nie mamy ani problemów w szkole, ani wychowawczych – zaznacza mama Joanna. – W szkole są czwórki i piątki, czasami zdarzy się gorsza ocena, ale to rzadko – dodaje Natalia.

W sierpniu 2018 roku Natalia otrzymała powołanie do kadry wojewódzkiej U12 prowadzonej przez Sebastiana Papisa. W gronie najlepszych piłkarek województwa zadomowiła się na dobre.

W lipcu 2019 Natalia weźmie udział w zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów, gdzie będzie trenowała w najlepszymi 13-latkami w kraju. W weekend (1-2.06) wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Łodzi zdobyła tytuł mistrzyń Polski w kategorii U13.

Przez cztery lata realizacji sportowej pasji, Natalia Głuszek, skromna, uśmiechnięta młoda piłkarska osiągnęła dużo, liczy na więcej. Trzymamy za nią kciuki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...