(fot. Joanna Młynarczyk)

Doroczny festyn organizowany na terenie nowego kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – jak informuje ks. Rafał Babicki, proboszcz parafii – był formą podziękowania mieszkańcom za wspólnie przeżyty rok, ale też ich wkład w budowę nowego kościoła. Atrakcji nie brakowało, a zabawa (16.06) zbiegła się z obchodami 5-lecia powstania parafii.

Podczas festynu zorganizowano m. in. zawody o puchar proboszcza w kilku kategoriach, runmageddon dziecięcy oraz inne konkurencje sprawnościowe. Na najmłodszych czekało malowanie twarzy oraz zabawa na dmuchańcach. Było też coś dla ciała: grill, kanapki ze smalcem, popcorn, wata cukrowa, a kulinarnym akcentem był konkurs na najsmaczniejsze ciasto – wybierano czekoladowe marzenie. Datki do puszek za korzystanie ze wszystkich atrakcji przeznaczone zostaną na budowę kościoła.

– Prace przy budowie postępują, ale firmy zaangażowane w realizację inwestycji, prowadzą ich jednocześnie wiele, czekamy w kolejce – mówi ks. Rafał Babicki, proboszcz parafii NSNMP. – Bardzo chcielibyśmy pasterkę odprawić już w murach nowego kościoła, ale raczej będzie to trudne, może uda się nam przeprowadzić na Wielkanoc, a na pewno już przyszłoroczne święto parafii odbędzie się w nowym kościele – zapowiada.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2312 sekundy