z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 czerwca 2019 | 10:51 komentarzy 2

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

WSZ ma problem z obsadzeniem dyżurów lekarskich. Oddział interny został przeniesiony z gmachu głównego szpitala do pawilonu po zlikwidowanym oddziale zakaźnym

– Nie tyle łatamy braki, co zapobiegamy potencjalnemu problemowi. Chodzi o problem z obsadzeniem dyżurów w okresie wakacji i szybkiego reagowania w tych warunkach – mówi Jacek Kaniewski, dyrektor Wojewódzkiego szpitala Zespolonego w Skierniewicach.

– Faktycznie SOR będzie musiał przejąć na siebie jeszcze większą ilość diagnostyki – słyszymy. Niewielu jest w stanie scenariusz sobie wyobrazić. Dyrekcja WSZ uspokaja – to rozwiązanie tymczasowe.

Pomieszczenia, w których do maja funkcjonował oddział zakaźny został odświeżony, sale odmalowane. Pomieszczenia w ostatnich dniach zajęła szpitalna interna. Warunki, co podkreślają pielęgniarki, lepsze także dla pacjentów. Lista plusów przeprowadzki jest krótka, ale znacząca – toaleta przy pokoju, możliwość wyjścia na zewnątrz na „taras”. Minus? Interna mieści się aktualnie poza głównym gmachem szpitala. Przyjmowanie pacjenta będzie utrudnione. Teraz już nie wystarczy wjechać windą na drugie piętro, pacjent musi pokonać kilkaset metrów „duktem napoleońskim”, przepchanie wózka pod pawilon nie jest możliwe. Zatory na SOR są nie do uniknięcia.

Anna Kałużna, pielęgniarka oddziałowa oddziału wewnętrznego, wraz ze swoim zespołem, w „długi” czerwcowy weekend (21.06) spędziła na zajęciach gospodarskich, oczywiście – nie traciła z oczu pacjentów. – Nic wielkiego się nie dzieje, większy wysiłek fizyczny i organizacyjny, taka praca – komentowała.

Więcej czytaj w Głosie Skierniewic i Okolicy w czwartek, 26 czerwca.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zimer 2 ponad rok temu

  Ten caly szpital to powinno sie zburzyc..ktos kto byl chodzby na ortopedi to wie o czym mowa...lata 90te...syf i brud.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 1 ponad rok temu

  "Nic wielkiego się nie dzieje, większy wysiłek fizyczny i organizacyjny". Ciekawe czy tego samego zdania są pielęgniarki pielęgnujące chorych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3052 sekundy