Gdyby nie studnia wykopana w ubiegłym roku, z wodą w Jeżowie byłoby znacznie gorzej.

Gdyby nie studnia wykopana w ubiegłym roku, z wodą w Jeżowie byłoby znacznie gorzej. (fot. Beata Pierzchała)

Jeśli chodzi o gospodarkę wodną w gminie Jeżów, to można powiedzieć, że ze wszech miar jest rekordowa. Ostatnio rekordowy stał się także pobór wody z gminnego wodociągu. Jeżowianie w ciągu jednej doby zużyli 860 metrów sześciennych wody, czyli blisko milion litrów.

860 tysięcy litrów wody to tyle, ile mieście się w 24 cysternach samochodowych o największej pojemności. Taka ilość wody „poszła” w ciągu jednej doby. Te gigantyczne ilości są spowodowane upałami, ale w przypadku Jeżowa to naprawdę rekord, bo woda jest pobierana z ponad pięćdziesięcioletniej stacji uzdatniania widy, która od zeszłego roku jest na cenzurowanym. Rekordowo stara stacja ma rekordowo długi czas „warunkowej przydatności wody do spożycia” wydany przez brzeziński sanepid. Taką decyzję Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzezinach wydał w październiku ubiegłego roku, decyzja nadal obowiązuje.

Kolejne wodne rekordy pozwalają na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Rekordowo szybko podjęto decyzję o wybudowaniu nowej stacji uzdatniania wody w Jeżowie i choć większość mówiła, że „to się nie uda”, że „nie ma pieniędzy”, że „za mało czas”, to właśnie wykonawca wchodzi na plac budowy.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic i Okolicy" już w czwartek (4.03)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2518 sekundy