(fot. Joanna Młynarczyk)

Scenariusz sztuki rodził się przez całe dwa tygodnie, podczas półkolonii artystycznych w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach. Dzieci samodzielnie przygotowały kostiumy i scenografię do przedstawienia. Wystawienie „Wyspy” było ostatnim akordem półkolonii na Rawce.

W finale półkolonii rodzice i bliscy małych aktorów, którzy przyszli oglądać przedstawienie, w pierwszej scenie mogli aktywnie wziąć w nim udział. Dzieci zabrały publiczność skonstruowanym przez siebie statkiem na wyspę. Scenariusz sztuki inspirowany był książką „Wyspa” autorstwa João Gomes de Abreu i Yara Kono i powstawał przez dwa tygodnie półkolonii na warsztatach teatralnych, muzycznych, scenograficznych oraz architektonicznych. Dzieci przygotowały dla siebie stroje i scenografię do przedstawienia – malowały koszulki, budowały elementy statku. Wszystko pod kierunkiem instruktorek z Teatru Realistycznego, do niedawna działającego w Skierniewicach.

Przedstawienie, a także całe półkolonie w Siódemce zorganizowane zostały w ramach projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie „Lato w Teatrze”, realizowanego ze środków ministerialnych. Realizatorem projektu było skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2973 sekundy