(fot. Dariusz Dzik)

Trwa przebudowa ulicy Kozietulskiego. Wyłania się już rondo na skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja. Ruch lokalny odbywa się prawą stroną ulicy (od skrzyżowania z ul. 1 Maja).
Plac budowy z lotu ptaka daje pogląd, jak wyglądać będzie po remoncie jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście.

W czerwcu rozpoczęła się przebudowa ulicy Kozietulskiego, na odcinku od skrzyżowania z 1 Maja do ulicy Poniatowskiego. Jak już pisaliśmy, na jezdni powstanie środkowy pas dla skręcających na posesje, wzdłuż ulicy pobiegnie też ścieżka rowerowa.

Projekt nowej ulicy przewiduje dwa pasy jezdni o szerokości po 3,5 m oraz pas środkowy dla skręcających, szeroki na 2,5 m. Natomiast ścieżka rowerowa będzie miała 3 m szerokości.

Wykonawcą inwestycji jest firma Drogomex z Pruszkowa. Całkowity koszt zadania wynosi ok. 11 mln zł. Na jego realizację miasto otrzymało 1,5 mln dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury (1,5 mln zł) oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (2 mln zł).
Termin zakończenia robót wyznaczono na 24 października.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3465 sekundy