z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2019 | 09:30
Nowa stacja rowerowa przy ulicy Rawskiej.

Nowa stacja rowerowa przy ulicy Rawskiej. (fot. Sławomir Burzyński)

Okazało się, że w ramach projektu Rowerowe Łódzkie w Skierniewicach powinno powstać 10 stacji rowerowych, a nie 9, jak wybudowano.

W Skierniewicach w ramach projektu Rowerowe Łódzkie wybudowano pod koniec ubiegłego roku 9 stacji rowerowych na 72 jednoślady. Projekt objął w sumie 10 miast województwa łódzkiego.

– Dokopaliśmy się zapisów umowy z wykonawcą i okazało się, że w każdym z tych miast zobowiązał się on do wykonania bezpłatnie dodatkowej, dziesiątej stacji. W Łodzi to skrzętnie przemilczeli, chcąc zagarnąć te dodatkowe stacje dla siebie – słyszymy nieoficjalnie w skierniewickim ratuszu.

Skierniewice postawiły jednak na swoim i zapisów umowy dopełniono – przy ulicy Rawskiej w ostatnich dniach uruchomiono dziesiątą stację rowerową.

Rower miejski cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, ale może to być ostatnia taka inwestycja w mieście... choć niekoniecznie. Jak słyszymy w ratuszu, możliwy jest tak zwany sponsoring.

– Gdyby któraś ze skierniewickich firm chciała sfinansowań kolejną stację, to nie ma problemu, niech się do nas zgłosi – zachęca Zbigniew Sawicki, naczelnik wydziału pozyskiwania środków zewnętrznych.

Nie jest to jednak tania zabawa. Firma Nextbike, która realizowała projekt Rowerowe Łódzkie wyliczyła, że opłata za uruchomienia stacji z 6 rowerami wynosi miesięcznie 3 900 zł brutto przez okres 41 miesięcy, czyli prawie 160 tysięcy zł. W zamian sponsor mógłby umieścić na tych rowerach swoją reklamę.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2889 sekundy