z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 sierpnia 2019 | 08:18
Trasa ciężarówek miałaby prowadzić między innymi przez osiedle w Kowiesach, aż do trasy S8.

Trasa ciężarówek miałaby prowadzić między innymi przez osiedle w Kowiesach, aż do trasy S8. (Wojciech Kubik)

Prywatna firma, która ma szanse dostarczać kruszywo na plac budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, zamierza wyremontować drogę powiatową przez Stary Wylezin, Nowy Wylezin i Kowiesy.

Jedna z firm zajmujących się dostawą kruszywa, przymierza się do przetransportowania go ze swych żwirowni w powiecie rawskim, przez teren gminy Kowiesy, aż do trasy ekspresowej S8.

– Odbyła się jedna rozmowa z przedstawicielem tej firmy, który zaprezentował nam swoje plany – mówi Mirosław Belina, starosta skierniewicki. – Chciałby on na własny koszt wyremontować jedną z naszych dróg, którą mógłby dowozić materiał na plac budowy – dodaje.

Droga, o której rozmawiano, to trasa wiodąca od granicy powiatu rawskiego, przez Nowy i Stary Wylezin, a następnie przez Kowies do trasy S8. Problem jednak w tym, że nową drogą ruszyłyby tłumnie wypełnione żwirem ciężarówki i możliwe, że jeździłyby tak przez kilka kolejnych lat. To zaś stwarzałoby kłopoty z bezpieczeństwem ruchu oraz mogłoby być uciążliwe dla mieszkańców aż trzech wsi.

 

O pomysłach rozwiązania problemu bezpieczeństwa, a jednocześnie planach drogowej inwestycji więcej w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” w czwartek, 22 sierpnia.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2499 sekundy