z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2019 | 10:00
Uczniom z głuchowskiej podstawówki już niedługo zaczną przyglądać się kamery monitoringu.

Uczniom z głuchowskiej podstawówki już niedługo zaczną przyglądać się kamery monitoringu. (SP Głuchów)

W głuchowskiej szkole podstawowej trwają prace nad montażem systemu monitoringu. Kamery obserwować będą nie tylko szkolne korytarze, ale też całą okolicę na zewnątrz budynku.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w największej gminnej podstawówce szykują się niemałe zmiany. Jedną z nich będzie objęcie całej placówki nowoczesnym systemem monitoringu.

– Pomysł objęcia szkoły monitoringiem wyszedł już jakiś czas temu, a do jego powstania przyczyniły się między innymi sugestie rodziców – mówi Mirosław Klemba, dyrektor SP Głuchów. – Jesteśmy dość dużą szkołą i doszliśmy do wniosku, że trzeba zadbać bardziej bezpieczeństwo, starać się przeciwdziałać różnym zagrożeniom – dodaje.

Kamery monitoringu, których montaż już się rozpoczął, obejmą swym zasięgiem szkolne korytarze, a także cała bezpośrednią okolicę szkolnego budynku. Te na zewnątrz mają zapobiec między innymi aktom wandalizmu. Cała inwestycja możliwa jest dzięki zaangażowaniu finansowemu szkoły, urzędu gminy oraz głuchowskiego sołectwa, które wsparło ją z własnego funduszu.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2357 sekundy