z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2019 | 14:00

Gminy Bolimów, Skierniewice, Kowiesy, Nowy Kawęczyn i miasto Skierniewice objęte zostały żółtą strefą ochronną związaną z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Fakt ten wiele zmieni w życiu rolników i hodowców, a niedługo ruszą również dodatkowe weterynaryjne kontrole.

Służby weterynaryjne od wielu miesięcy ostrzegały przed rozprzestrzeniającym się Afrykańskim Pomorem Świń i niestety, również rolnicy w powiecie skierniewickim zaczynają odczuwać zbliżające się zagrożenie.

– Wszystkie te obostrzenia mają na celu ustrzeżenie nas przed najgorszym, czyli dotarciem do nas ASF – mówi Piotr Cymerski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Skierniewicach. – Nie jest to po to, aby hodowcom przysparzać kłopotów, ale aby przyjść z pomocą – dodaje.

Żółta strefa oznaczać będzie między innymi poważne zmiany w kontroli zdrowia świń. Od tej pory wszelkie zmiany w stadzie, czyli na przykład pojawienie się nowych zwierząt, muszą być zgłaszane służbom weterynaryjnym najpóźniej w terminie do 48 godzin. Natychmiast zgłaszane muszą być również przypadki każdej padłej sztuki.

Więcej o zakazach i nakazach związanych z wprowadzeniem żółtej strefy ochronnej w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” w czwartek, 12 września.

Wojciech Kubik

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3849 sekundy