Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2019 | 15:06 komentarzy 3
Podczas konferencji poznaliśmy trasę trzech etapów Skierniewice Road Race 2019.

Podczas konferencji poznaliśmy trasę trzech etapów Skierniewice Road Race 2019. (fot. Adam Michalski)

Ostatni weekend września będzie przebiegał pod dyktando emocji kolarskich. W sobotę (28.09) i niedzielę (29.09) odbędą się 3 etapy wyścigu organizowanego przez Zamana Group wspólnie z miastem Skierniewice. Pierwsza edycja odbyła się w maju 2018 roku. Za nami (11.09) specjalna konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu.

– W Polsce praktycznie nie ma takich wyścigów jak ten, który odbędzie się w Skierniewicach – mówi Cezary Zamana. – To będzie wielka atrakcja dla środowiska kolarskiego – dodaje.

Na Road Race Skierniewice 2019 złożą się 3 wyścigi. – W sobotę rozpoczniemy jazdą indywidualną na czas. Po południu będzie kryterium uliczne, a w niedzielę zapraszamy na wyścig ze startu wspólnego – opowiada Cezary Zamana. Jazda indywidualna na czas będzie też formą kwalifikacji do widowiskowego kryterium ulicznego, w którym kolarze będą ścigać tego samego dnia, po południu.

Skierniewice Road Race rozpocznie sobotnia, poranna jazda indywidualna na czas. Biuro zawodów, start oraz meta zlokalizowane będą przy Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym FOKUS przy ulicy Sobieskiego 20. Kolarze rywalizowali będą na dystansie 8 kilometrów. W godzinach 8.30-11.00 przyjmowane będą zapisy, o godzinie 11.00 przewidziany jest start pierwszego zawodnika. Dekorację najlepszych zawodników jazdy indywidualnej odbędzie się przed startem kryterium ulicznego przy plaży miejskiej przy ulicy Konwaliowej. Drugim etapem wyścigu będzie kryterium uliczne, które rozegrane zostanie po południu w okolicach zalewu Zadębie. Długość okrążenia to 1300 metrów. Uczestnicy w zależności od kategorii wiekowej pokonają różną liczbę okrążeń. Na godzinę 16.00 zaplanowano start pierwszej grupy.

W niedzielę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, trzeci etap. Biuro zawodów, start, meta oraz dekoracje zlokalizowane będą przy ulicy Sienkiewicza przy głównym wejściu do Parku Miejskiego. Kolarze w zależności od kategorii, 1 PRO i PRO pokonają odpowiednio 53 lub 72 kilometry. Start zaplanowano na godzinę 11.00.

Kolarze po starcie pojadą ulicą Sobieskiego w kierunku Miedniewic, później przez Samice, Kamion, Suliszew, Nowy Kawęczyn, Strobów i powrót do Skierniewic.

Na niedzielę zaplanowano także wyścigi MiniMini (Skierniewice odwiedzi rybka z popularnego kanału telewizyjnego dla dzieci) dla dzieci do 6 lat (rowerki biegowe i tradycyjne). Te wydarzenia odbędą się w parku miejskim. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 15.30. – W minionym roku wyścigi dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Cezary Zamana.

Przypomnijmy, że w 2018 roku twarzami wyścigu byli także Dariusz Baranowski, wybitny polski kolarz oraz mistrz mikrofonu Tomasz Jaroński.

Tuż przed wyścigiem powstała kolarska grupa w Skierniewicach – SkierVelo, której zawodnicy zapewne pojawia się na trasach etapów Skierniewice Road Race 2019.

W organizację edycji 2019 zaangażował się także wicemistrz świata na torze Grzegorz Krejner. Podczas dwudniowego święta kolarstwa kibice będą mogli podziwiać także wyścig paratandemów.

Więcej o wyścigu w papierowych wydaniach "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 19 i 26 września.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~canada 3 10 miesięcy temu

  Miejmy nadzieję, że nie zabraknie chipów, jak wczoraj w Częstochowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam Michalski 2 10 miesięcy temu

  Przepraszam za pomyłkę. Wyścigi w parku będą dla dzieci do 6 roku życia. Pozdrawiam, Adam Michalski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 1 11 miesięcy temu

  A czemu w tym roku nie ma młodszych dzieci? Rok temu córka startowała mając 2 latka na rowerku biegowym, a teraz dzieci od lat 6?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2708 sekundy