(Fot. Sławomir Burzyński)

Kto przyjechał do Skierniewic na święto kwiatów w roku 2002 i nieopatrznie zapuścił się do centrum miasta, zobaczył smutne, puste ulice – z Rynkiem na czele.

Dziś (14.09) o godzinie 13.30 uroczyste otwarcie 42. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw - tymczasem powspominajmy, jak to było na początku tego tysiąclecia, w roku 2002...

Wydaje się, że absolutnym hitem tegorocznego 25. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw była parada. W kilku ostatnich latach organizatorzy zrezygnowali z przemarszu ulicami barwnych kolumn skierniewickiej młodzieży, w tym roku parada powróciła, okazując się strzałem w dziesiątkę.
Nieco inaczej Skierniewice postrzegali goście z zewnątrz. W sobotę po południu w centrum miasta kilkuosobowa grupka mieszkańców Konina szukała rozrywek. Bezskutecznie.
– Nachodziliśmy się już po straganach, podziwialiśmy wystawy, ale teraz chcemy złapać trochę oddechu i porozglądać się po Skierniewicach... I widzimy, że to jest bardzo smutne miasto – stwierdzili, obchodząc opustoszały Rynek.
Faktycznie, poza kilkoma ulicami, w pozostałej części Skierniewic nie widać nic, co pozwalałoby sądzić, że właśnie odbywa się największe, najbarwniejsze święto w roku. Nawet na ratuszu nie umieszczono żadnego świątecznego akcentu... („Wiadomości Dnia”, wrzesień 2002 r.)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3286 sekundy