Do Skierniewic przyjechał Marcin Wichary. Reprezentant Polski w piłce ręcznej poprowadził zajęcia wychowania fizycznego z młodzieżą.

Do Skierniewic przyjechał Marcin Wichary. Reprezentant Polski w piłce ręcznej poprowadził zajęcia wychowania fizycznego z młodzieżą. (fot. Adam Michalski)

Młodzież skierniewickich szkół, w miniony piątek (27.09) wzięła udział w "Wielkiej Lekcji WF-u z piłką ręczną". Zajęcia odbywały się pod okiem gwiazdy sportu – Marcina Wicharego, medalisty mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Orły Sportu przy współpracy z Stowarzyszeniem Razem Dla Skierniewic. W hali OSiR przy ulicy Pomologicznej, w godzinach 9.00-14.00 pojawiło się blisko 500 uczniów skierniewickich szkół podstawowych.

Po oficjalnym otwarciu i powitaniu młodzieży przez organizatorów, dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki i gadżety. Następnie wzięły udział w rozgrzewce prowadzonej przez Marcina Wicharego oraz Kamila Drzewuckiego. Po rozgrzewce uczestnicy zostali podzieleni na podgrupy, które przydzielone były do każdej z 15 różnych stref sportowych.

– Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa. Dzieci dobrze się bawiły i miały okazję poznać gwiazdę piłki ręcznej – mówi Radosław Korycki, nauczyciel wychowania fizycznego z Klasyka. – Zobaczyliśmy nowatorskie metody prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, a dzieciaki miały okazję spotkać gwiazdę sportu i lepiej poznać piłkę ręczną. Dla nich była to także doskonała okazja do integracji – dodaje.

W lekcji wzięły dział dzieci ze skierniewickich szkół podstawowych.

Sponsorem strategicznym wydarzenia był PKN ORLEN.

W najnowszym wydaniu (3.10) "Głosu Skierniewic i Okolicy" opublikujemy krótką rozmowę z Marcinem Wicharym.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3006 sekundy