z miasta

Sport

Piłka nożna

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2019 | 20:33 komentarzy 9
Frekwencja podczas pucharowego meczu Unii z Piastem Gliwice potwierdziła opinie, że w mieście jest zapotrzebowanie na piłkę nożną na wysokim poziomie. Rozwój infrastruktury powinien iść w parze z sukcesami sportowymi.

Frekwencja podczas pucharowego meczu Unii z Piastem Gliwice potwierdziła opinie, że w mieście jest zapotrzebowanie na piłkę nożną na wysokim poziomie. Rozwój infrastruktury powinien iść w parze z sukcesami sportowymi. (fot. Adam Michalski)

Prezydent Jażdżyk w rozmowie z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem i prezesem Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Adamem Kaźmierczakiem zapewnił, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie nowy piłkarski stadion w Skierniewicach.

 

Plany potwierdza zastępca prezydenta Jażdżyka, odpowiedzialny za sport w mieście Jarosław Chęcielewski. – Projekt przechodzi ostatnie korekty, w przyszłym roku rozpocznie się budowa, potrwa góra 2 lata – mówi Jarosław Chęcielewski.

O planach dotyczących rozwoju piłkarskiej infrastruktury w mieście mówi się od lat.

– Oczywiście rozmawiamy o budowie stadionu piłkarskiego – mówił w 2018 roku Jarosław Chęcielewski. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy, plany i koncepcje przejdą w fazę realizacji inwestycji, która na lata ma służyć środowisku piłkarskiemu w Skierniewicach. W 2018 roku pojawił się pomysł, by stadion piłkarski powstał na terenach przy ulicy Sobieskiego, w sąsiedztwie kompleksu, którego główna atrakcja ma być nowy basen. Z tych planów nic nie wyszło.

W 2019 roku byliśmy świadkami kosmetycznych zmian w ramach funkcjonującego obiektu przy ulicy Pomologicznej. Klub Unia otrzymał warunkową licencję na grę w III lidze. Budowa nowego stadionu przy ulicy Pomologicznej stała się priorytetem, którego realizacja zbliża się wielkimi krokami. Rozgrywany w ostatnich dnia września (26.09) mecz Unia – Piast Gliwice pokazał, że w mieście jest klimat dla piłki nożnej i zapotrzebowanie na piłkę na jak najwyższym poziomie. Czy inwestycja rzędu kilkudziesięciu milionów złotych jest miastu potrzebna?

– Uważam, że inwestycja w obiekt piłkarski z prawdziwego zdarzenia jest potrzebna. Oczywiście pod warunkiem racjonalnego, cyklicznego szkolenia dzieci oraz młodzieży, co pomoże podnieść poziom tego sportu w mieście i w regionie – ocenia Jarosław Chęcielewski.

Przy okazji wspomnianego meczu pucharowego prezydent Jażdżyk w rozmowie z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem i prezesem Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Adamem Kaźmierczakiem zapewnił, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie nowy piłkarski stadion w Skierniewicach. – Projekt przechodzi ostatnie korekty – podkreśla Jarosław Chęcielewski.

W wieloletniej strategii inwestycyjnej dla miasta Skierniewice na budowę stadionu miejskiego wraz z infrastrukturą zostało zapisanych 30 milionów złotych. Realizacja

inwestycji przewidziana jest na lata 2019-2022. W pierwszym roku (2019) miasto według założeń miało wydać na ten cel 1 milion złotych. W kolejnych odpowiednio: 5 milionów, 10 milionów i 14 milionów. − To są dane szacunkowe, na pewno będą jakieś przesunięcia − zaznacza Jarosław Chęcielewski.

Wiele wskazuje na to, że przetarg na wykonanie inwestycji ogłoszony zostanie jeszcze w 2019 roku, budowa ruszy w 2020.

Obszerny materiał na temat budowy nowego stadionu piłkarskiego w Skierniewicach w najnowszym (10.10) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~skierek 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  po co budować stadion na 3000 tys ludzi i jak na unie chodzi maksymalnie 800 osób i to na derby z Pelikanem wystarczy zbudować na 2000 tys zadaszoną trybunę i wystarczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 0 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Gdzie na ul. Pomologicznej powiększać stadion ? , żeby tamować ruch w mieście, w centrum w czasie imprez sportowych i utrudniać życie mieszkańcom bo już o miejscach parkingowych nie wspominam a trudno i tak jest tam parkować w dni powszednie bo przecież tam są biura projektowe, kancelarie notarialne, radców, biura rachunkowe itp. Lenistwo i brak wiary samorządowców że w porozumieniu z nadleśnictwem można za wszelką cenę rozwijać , unowocześniać stadionu Bielany, Widok pod lasem . Jest dużo miejsca na parkingi , stadion, ścieżkę zdrowia aby ucywilizować tam ten dziki teren .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski -1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe czy wykonawca jest znany?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim -2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Jedyny jest tylko taki w Skierniewicach. Wlaściwy, zacny, godny tej inwestycji i na bank On wygrał przetarg, którego jeszcze nie ogłoszono. Nie może być inaczej. Nie na darmo całą rada miasta z naczelnym zawlekla się na święto budowlańca

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość -3 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Więcej niż pół miasta Skierniewice to osiedle Widok gdzie nie ma na poziomie europejskim ani oddziału , placówki domu kultury ani obiektu sportowego typu stadion sportowy z dużym basen otwartym na sezon letni. Był okres kiedy na stadionie Widok Skierniewice lądował nawet prezydent RP a drużyna piłkarska Widoku awansowała do III ligi .Lecz wtedy połączono drużynę piłkarską z tą na ul. Pomologicznej i tam wpompowano duże pieniądze.W sport , turystykę nadmierne i kosztowne inwestycje w ostatnim okresie przeprowadzono w rejonie Skierniewice - Zalew i tam lokalne władze organizują dla siebie różne atrakcje podczas gdy trzeba inwestować tam gdzie są ludzie czyli rejon osiedla Widok.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość -4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak dla sprostowania według Wikipedii to osiedle widok 17-20 tys mieszkańców a Skierniewice to 47 tyś Więc osiedle widok to nie ponad połowa populacji Skierniewic ale oczywiście duża jej cześć z którą trzeba się tez liczyć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec -5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W szpitalu dzieci z SOR sa odsyłane do Łodzi bo szpital nie ma konraktu na leczenie dzieci, ale stadion musi być a co nie stać nas?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -6 9 miesięcy temu

  Czyli w jakiej lokalizacji powstanie nowy stadion? Bo nic z artykułu nie można w tej materii zrozumieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eloo -7 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Budowa nowego stadionu przy ulicy Pomologicznej stała się priorytetem, którego realizacja zbliża się wielkimi krokami. Jest w artykule. Mysle jednak ze było by lepiej postawic nowy od podstaw. Gdzie tam parking i inne zaplecza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3095 sekundy