(fot. Joanna Młynarczyk)

Otwarciem wystawy „Zainspiruj się Tośkiem” w holu kina Polonez rozpoczął się w Skierniewicach 8 Mały Festiwal Polskich Filmów Tosiek (8.10).

Zdjęcia wykonała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z klasy o profilu fotografia i multimedia. Uczniowie wykonali je techniką analogową podczas warsztatów przeprowadzonych pod okiem fotografa Darka Piwowarskiego. Ich zadaniem było zainspirowanie się zdjęciami Antoniego Nurzyńskiego, wykonanymi przez niego do trzech filmów: „Giuseppe w Warszawie” (w reż. Stanisława Lenartowicza) , „Walkower” (w reż. Jerzego Skolimowskiego) oraz „Niekochana”, reż. Janusz Nasfeter.

– Chciałam, żeby nazwisko operatora ze Skierniewic, Antoniego Nurzyńskiego nie było tylko kojarzone z bulwarem między budynkami CKiS i kinem Polonez, ale żeby ta postać zaistniała w świadomości młodych ludzi – mówi Agnieszka Skoczek, koordynator festiwalu filmowego z CKiS. – Nie chciałam opowiadać o Tośku w sposób wykładowy, gdzie podałabym datę urodzenia i śmierci, wymieniłabym kilka filmów, jakie tworzył. Chciałam, żeby postać Tośka wpłynęła na młodzież twórczo – tłumaczyła pomysł warsztatów fotograficznych.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2512 sekundy