społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019 | 14:17

W niedzielę, 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. W drodze głosowania wybierzemy na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Jak oddać ważny głos?

W lokalu wyborczym otrzymamy dwie karty do głosowania. Jedną dotyczącą wyborów do sejmu, drugą – do senatu. Na kartach znajdować się będą listy komitetów wyborczych z numerami i nazwiskami kandydatów. Wybieramy jedną listę, a z niej kandydata, na którego chcemy oddać głos. W kratce przy jego nazwisku stawiamy znak X, czyli:

co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Pamiętajmy, że możemy oddać głos tylko na jedną osobę. W przypadku zaznaczenia większej liczby kandydatów lub niezaznaczenia żadnego głos jest nieważny.

Głosowanie odbędzie się w godzinach 7.00 – 21.00. Właściwy lokal wyborczy można wyszukać w „wyszukiwarce obwodów” na stronie wybory.gov.pl. By otrzymać karty do głosowania konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości na przykład dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu.

Zabronione jest wynoszenie kart do głosowania poza lokal wyborczy, a także odstępowanie karty innej osobie. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Do urny należy wrzucić kompletną kartę głosowania.
 

Obwodowe komisje wyborcze w zasięgu ukazywania się „Głosu”:

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3349 sekundy