(fot. Joanna Młynarczyk)

Scena w kinie Polonez należała do seniorów, a sala była pełna gości. Uśmiech, zadowolenie i miłe wspomnienia towarzyszyły seniorom przez cały dzień. Klub Seniora Zgoda świętował jubileusz 25-lecia (17.10). Były życzenia, kwiaty, prezenty i oczywiście program artystyczny w wykonaniu działającego w klubie zespołu kabaretowego.

– Jak wskazuje nazwa panuje u nas tylko zgoda, jesteśmy dużą zgodną rodziną – mówiła Jolanta Pawlik, przewodnicząca Zgody. – Spotykamy się, radujemy, urządzamy pikniki, śpiewamy przy ogniskach, jesień życia upływa nam na zabawie – podkreśliła.

Zgoda to jedyny w mieście klub seniora, w którym wszyscy członkowie są jednocześnie aktorami zespołu „Spóźniony Zapłon”. Działają bardzo aktywnie bawiąc publiczność nie tylko w Skierniewicach, ale też w innych miejscowościach. Na koncie mają niezliczone sukcesy. Przez wiele lat teksty dla kabaretu pisała Wiesława Maciejak. I to właśnie z fragmentów jej programów powstał także jubileuszowy program. Obok seniorów, na scenie z recitalem wystąpił aktor Jarosław Gajewski, a także zaśpiewał Luigi Pagano.

Na uroczystość przybyło wiele osób. Życzenia popłynęły od poseł Doroty Rutkowskiej,  Jarosława Chęcielewskiego, wiceprezydenta Skierniewic. Złożyli je też: pracownicy domu kultury, sponsorzy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji zaprzyjaźnieni ze Zgodą, przedstawiciele innych miejskich klubów seniora, rodziny i sympatycy kabaretu.

O jubilatach nie zapomnieli byli już członkowie Zgody, m. in. Tadeusz Smoliński, artysta rzeźbiarz z Radziwiłłowa Mazowieckiego. Obecna była też Wiesława Maciejak, która poza członkostwem, napisała wiele tekstów dla kabaretu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3054 sekundy