kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2019 | 16:15

(fot. Joanna Młynarczyk)

W Akademii Twórczości w Skierniewicach otwarta została wystawa dzieł Katarzyny Klimek „Świat malarstwa i monotypii”. Prace oglądać można do połowy listopada.

Wystawę naprawdę warto zobaczyć. Artystka prezentuje monotypie i odpowiadające im namalowane obrazy – około 40 dzieł, które powstały w ostatnim roku.

Monotypia to technika jednej odbitki. Jej wyjątkowość polega na tym, że umożliwia wykonanie tylko jednej, niepowtarzalnej pracy.

Katarzyna Klimek mieszkająca od ponad 10 lat w Skierniewicach, po studiach ekonomicznych zdecydowała, że chce spełnić swoje marzenia. Poszła na malarstwo i rysunek na ASP w Łodzi. Tu na ostatnich zajęciach spotkała się z monotypią.

– Okazała się formą, która świetnie oddaje emocje, dlatego bardzo mi się spodobała – przyznaje Katarzyna Klimek. – Kiedy przyjrzałam się jej bliżej, stwierdziłam, że monotypia jest tym, co chcę zgłębić i czego spróbować. W monotypii rozładowuję emocje, a dla mnie sztuka jest właśnie miejscem do ich wyrażania. Mam także nadzieję, że moja wystawa przyczyni się do tego, że więcej osób przekona się do monotypii, bo niestety nie jest ona jeszcze rozpowszechniona. Zachęcam skierniewiczan, by zobaczyli wystawę, otworzyli się na moją sztukę, to fajny przekaz – zachęca artystka.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2822 sekundy