(fot. Joanna Młynarczyk)

Już po raz siedemnasty w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” (25.10). Wzięły w nich udział 54 osoby, a 15 z nich jedzie w listopadzie na finał do Krakowa.

Przyjechali na eliminacje z Łodzi, Warszawy, Mszczonowa, Iłowa, Teresina, Suwałk, nawet z Siedlec. Skierniewice prezentowane były przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkole Małych Odkrywców oraz wokalistów trenujących w CKiS. W sumie na scenie kameralnej centrum kultury zaprezentowały się 54 osoby.

Wokalistów oceniali: Jan Targowski, redaktor muzyczny Polskiego Radia Łódź, oraz Leszek Bonar, producent programów muzycznych TVP 3 Łódź.

Do Krakowa pojadą najlepsi. I tak Skierniewice reprezentować będą: Ewa Karwat, Marianna Skiba, Antonina Gałka, Hanna Barczak oraz Ewa Przybysz. Ponadto zakwalifikowali się wokaliści z innych miast: Julia Dera (Ostrów Wielkopolski), Julia Markowska (Suwałki), Marcelina Wiesek (Teresin), Amelia Tomaszewska i Natalia Modrzejewska (obydwie z Brzozowa), Karina Szurek (Siedlce), Wiktoria Wasiak (Nowe Miasto nad Pilicą), Zuzanna Dudek, Sara Lewandowska oraz zespół Nowe (Warszawa).

Przed nimi finał w Krakowie, który odbędzie się 9 i 10 listopada w Nowohudzkim Centrum Kultury. Konkurencja będzie duża, zaśpiewa około stu osób z całej Polski, a wokalistów oceniać będzie 10-osobowe jury.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3385 sekundy