Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 października 2019 | 19:37 komentarzy 2

Unia przegrała mecz z RKS Radomsko będąc zespołem lepszym, jednak nieskutecznym. (fot. Adam Michalski)

Brak skuteczności był przyczyną porażki Unii Skierniewice w meczu 14. kolejki w I grupie III ligi. Zespół Rafała Smalca będąc stroną dominującą, momentami zdecydowanie lepszą, jednak przegrał z beniaminkiem z Radomska 0:2.

Goście prowadzili do przerwy 0:1. W drugiej połowie zespołem zdecydowanie lepszym była Unia. Podopieczni Rafała Smalca stworzyli sobie tyle klarownych sytuacji do zdobycia bramki, że gdyby nie szwankująca skuteczność i dobra postawa bramkarza przyjezdnych, mecz zakończyłby się kilkubramkową przewagą gospodarzy. Przed szansą na zdobycie bramki kilkukrotnie stanął Dawid Przezak, w słupek trafił Paweł Czarnecki, a po niecelnym strzale głową Kamila Łojszczyka słychać było tylko jęk zawodu.

Unia grała szybko i agresywnie, momentami efektownie. Niestety dla miejscowych noty za styl nie mają znaczenia. Goście po przerwie nie stworzyli z gry żadnego zagrożenia pod bramką zespołu Rafała Smalca. Druga bramka dla ekipy z Radomska padła po stałym fragmencie, kiedy obrona Unii przysnęła.

Po sobotnim spotkaniu drużyna ze Skierniewic spadła na 10. pozycję w tabeli, rywal awansował na 7. pozycję. W 15. kolejce (2.11) Unia zagra w Grodzisku Mazowieckim z innym beniaminkiem Pogonią.

Więcej o meczu w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 31 października.