z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 października 2019 | 10:44
Wiktor jest utalentowanym piłkarzem. Od wakacji jest zawodnikiem seniorskiej kadry Macovii Maków. Trzeba zrobić wszystko, żeby jak najszybciej wrócił na boisko.

Wiktor jest utalentowanym piłkarzem. Od wakacji jest zawodnikiem seniorskiej kadry Macovii Maków. Trzeba zrobić wszystko, żeby jak najszybciej wrócił na boisko. (fot. arch. Macovia Maków)

Wiktor ma dopiero 16 lat. Kocha piłkę nożną. Był jednym z lepszych zawodników juniorskiej drużyny Macovii Maków, za co w czasie wakacji awansował do kadry seniorów. Rozpoczął treningi z pierwszym składem Macovii i wtedy jego życie zmieniło się dramatycznie.

Pod koniec wakacji Wiktor trafił do szpitala z powodu bardzo silnego bólu pleców, zaczęły drętwieć mu nogi. Po badaniach natychmiast trafił na stół operacyjny, bo tuż przy kręgosłupie lekarze znaleźli guza. Niestety nie udało się go usunąć w całości ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań. Jeden fałszywy ruch i Wiktor mógłby już nigdy nie wstać z łóżka. Fragment wyciętej tkanki wysłano do badań i okazało się, że to nowotwór złośliwy tzw. mięsak. Teraz lekarze nie są tego już tak pewni i ponownie badają pobrane w trakcie operacji tkanki guza. Wiktor rozpoczął chemioterapię. Bardzo ciężko ją znosi.

Na pomoc chłopcu i jego rodzinie natychmiast ruszył trener Macovii Maków. – Wiktor to młody i bardzo utalentowany zawodnik, który wyróżniał się na boisku swoją postawą. Jeden z wiodących zawodników wśród graczy zespołu juniorów, prowadzonych przez trenera Jarosława Patana – mówi Adam Gasiński.

Każdy może pomóc: https://www.siepomaga.pl/wiktor-foks

"Głos Skierniewic i Okolicy" publikuje także tę informację w papierowym wydaniu gazety z dnia 31 października.

W najbliższą sobotę o godzinie 14 na stadionie w Makowie odbędzie się mecz, podczas którego odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Wiktora Foksa.  

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 35

 • 20
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 8
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.256 sekundy