z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2019 | 10:36

(Fot. Sławomir Burzyński)

Jeden z dwóch niestrzeżonych przejazdów kolejowych na Rawce został już przebudowany, drugi – nazywany „przejazdem śmierci” – czeka na rogatki i sygnalizację świetlną.

Na Rawce odetchnęli z ulgą. Kolej, po latach obietnic oraz nacisków ze strony lokalnego samorządu, wzięła się za przebudowę dwóch niestrzeżonych przejazdów kolejowych – w ulicy Sulińskiego oraz Bohaterów Westerplatte. Pierwszy z nich jest już gotowy, są tam rogatki i sygnalizacja świetlna.

– Przejazd na ulicy Sulińskiego został otwarty kilkanaście dni temu, przebudowa przejazdu na Bohaterów Westerplatte potrwa do końca roku. To naprawdę historyczna sprawa, nikt do tej pory nie mógł sobie poradzić z tymi przejazdami – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

Przejazd w ulicy Bohaterów Westerplatte, na granicy miasta i Miedniewic, należy do skrajnie niebezpiecznych. W tym roku doszło tam do kolejnej tragedii, w zderzeniu z pociągiem towarowym zginęła kobieta jadąca samochodem.

Przejazd ma kategorię D, czyli jest bez rogatek lub półrogatek i bez samoczynnej sygnalizacji świetlnej. Po przebudowie otrzyma kategorię B co oznacza, że przeprawa przez tory będzie wyposażona w samoczynną sygnalizacją świetlną z półrogatkami. Ponadto, zgodnie z sugestiami mieszkańców, przejazd zostanie oświetlony, kabel zasilający jest już położony.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2929 sekundy