społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2019 | 21:42 komentarzy 6

(fot. Joanna Młynarczyk)

Nowo narodzone dzieci w Skierniewicach otrzymują na powitanie od personelu szpitala błękitny lub różowy balonik. Barwne baloniki wyeliminowały pomyłki dotyczące płci, jakie popełniali czasem goście odwiedzający mamy i ich dzieci.

– Impulsem do wprowadzenia na oddział baloników była wizyta pewnego chłopca, który odwiedzając nowonarodzoną siostrzyczkę zwrócił uwagę, że jak to, są urodziny i nie ma balonów – wspomina doktor Elżbieta Jędrzejewska, ordynator oddziału noworodkowego skierniewickiego szpitala.

Pomyślałam, że balony muszą być. Szkoda, że nie możemy dawać ich napełnionych helem, który ulatniając się stwarzałby zagrożenie dla maluchów. Balony dmuchamy same, dziewczynki otrzymują różowe, chłopcy – niebieskie. Obecność ich na oddziale wyeliminowała pomyłki gości dotyczące płci dziecka – stwierdza.

Pierwsze święto wcześniaka

W skierniewickim szpitalu trwają przygotowania do święta wcześniaka, obchodzonego na świecie 17 listopada. W naszym mieście dzień wcześniaka obchodzony będzie po raz pierwszy, prawdopodobnie w czwartek, 14 listopada.

– Nasze wcześniactwo ograniczone jest od 32 do 36 tygodnia ciąży, choć zdarza się, że maluch urodzi się poniżej 30 tygodnia. Dzieje się tak tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie można przetransportować ciężarnej matki do ośrodka o wyższym stopniu referencyjności i poród musiał odbyć się tutaj – informuje Elżbieta Jędrzejewska.

Wcześniaki urodzone w Skierniewicach będą miały po raz pierwszy swoje święto.

Kolor tego święta to fiolet i takie też balony pojawią się 14 listopada na oddziale. Będzie to otwarty dzień i z radością będziemy witali każdego wcześniaka, który nas odwiedzi. Dla ich rodziców będzie to takie święto zwycięstwa. Będą mogli przyjść ze swoim wcześniakiem, który wyszedł z tego okresu obronnie i pokazać, że jest sprawnym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Dla gości przygotujemy cukierki, słodycze. A jeśli tego dnia przyjdzie na świat jakiś wcześniak, z pewnością nie ominie go niespodzianka – zapowiada doktor Jędrzejewska.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 26

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Słownik 5 6 miesięcy temu

  Nowo narodzone ;) Nie ma za co.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~red 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Poprawione ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Babcia 3 6 miesięcy temu

  Empatia , uśmiech i spokój jaki Pani doktor daje rodzicom i rodzinie wcześniaczków bezcenna. A może nie szukajmy sponsorów tylko każdy kto zna dobroć Pani Doltor coś podrzuci na oddział aby można było świętować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewela 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Lekarz, a przede wszystkim człowiek z wielkim sercem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baires 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Wspaniała inicjatywa dr Elżbiety Jędrzejewskiej, która z własnej kieszeni dokonuje zakupu tych pięknych baloników. Szkoda, że w Skierniewicach nie znalazł się żaden sponsor dla tak szczytnego celu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Empe 0 6 miesięcy temu

  Serio kupuje je z własnej kieszeni? Aż wydaje się niemożliwe, że w 47-tysięcznym mieście nie znalazł się sponsor...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2691 sekundy