(fot. Joanna Młynarczyk)

W związku ze zbliżającym się 11 listopada patriotyczne spotkania odbyły się (8.11) w wielu placówkach oświatowych. Podglądaliśmy jak świętowały skierniewickie przedszkolaki.

Odwiedziliśmy Przedszkole nr 13 oraz Przedszkole Słoneczko. W obydwu obchody święta niepodległości były pełne powagi, ale i radości. Najmłodsi – 5-letnie Kropelki z Przedszkola nr 13 i 6-letnie Biedronki z Przedszkola Słoneczko, niełatwą dla nich historię opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom wierszem i piosenką. Maluchy wyśpiewały takie piosenki jak: „Przybyli ułani pod okienko” , „My, pierwsza brygada”, Rozkwitały pąki białych róż” czy „Jesteśmy Polką i Polakiem”. W obydwu placówkach nie zabrakło też hymnu narodowego, który najmłodsi odśpiewali wspólnie z paniami nauczycielkami i zaproszonymi gośćmi.

– To trudne treści, ale jak widać nie są niemożliwe do wykonania przez dzieci – zwraca uwagę Małgorzata Kaniewska, dyrektor Przedszkola Słoneczko. – Dużo dzieciom mówimy o Polsce, zawsze zaczynamy od tej małej ojczyzny, czyli rodzinnego miasta i przedszkola, dopiero potem przechodzimy do szerszej pojmowanego patriotyzmu. Próbujemy dzieciom już od najmłodszych lat zaszczepić miłość do ojczyzny, poszanowanie dla symboli narodowych – mówi kierująca Słoneczkiem.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2236 sekundy