(fot. Joanna Młynarczyk)

Lepili magnesy z motywami świątecznymi z modeliny, a w drugiej części malowali farbami pejzaże skierniewickie – wszystko przy dźwiękach muzyki. Niepełnosprawni artyści ze Skierniewic mieli swoją imprezę. W Centrum Kultury i Sztuki odbył się Festiwal „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię” (15.11).

Osoby niepełnosprawne słuchając muzyki przenosiły swoje wizje na papier. Powstawały oryginalne i niepowtarzalne dzieła sztuki z modeliny oraz prace malarskie. Wydarzenie miało na celu m. in. pokazanie terapeutycznych właściwości muzyki.

– Chodziło o to, by stworzyć osobom niepełnosprawnym warunki do tworzenia oraz pokazać im, w jaki sposób można korzystać w pracy z własnej wyobraźni – mówi Daniel Gulan, muzyk, pomysłodawca festiwalu.

Powstałe podczas imprezy prace będzie można obejrzeć w lutym przyszłego roku na wystawie w CKiS. Ponadto dzieła skierniewiczan wystawione zostaną w galerii w stolicy, a część weźmie udział w aukcji. Pieniądze ze sprzedaży prac wrócą do niepełnosprawnych skierniewiczan.

Projekt „Wsłuchajmy się w swoją wyobraźnię” otrzymał dofinansowanie z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach konkursu „Małe Granty Kultury”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2751 sekundy