Sport

Piłka nożna

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2019 | 15:21 komentarzy 2
Dzieci z rocznika 2013 MLKS Widok Skierniewice z trenerami Kingą Pruszkowską i Rafałem Rożkiem.

Dzieci z rocznika 2013 MLKS Widok Skierniewice z trenerami Kingą Pruszkowską i Rafałem Rożkiem. (fot. Konrad Sala)

Za nami już 4 turnieje z cyklu Widok Cup 2019. W niedzielę (1.12) w hali OSiR grały drużyny z rocznika 2013. W listopadzie Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, którym klubom przyznane zostaną prestiżowe certyfikaty. MLKS Widok otrzymał złoty certyfikat, Unia i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich brązowe.

Podczas niedzielnego Widok Cup obok zespołów gospodarzy prowadzonych przez trenerów Kingę Pruszkowską i Rafała Rożka udział wzięły drużyny: Brazilian Soccer Schools Łódź, Widzew Łódź, AP Champions Łowicz, Soccer Kids Łowicz, Zjednoczeni Stryków, AP Żyrardów, Unia Skierniewice, STF Champion, Kosa Konstancin, Esbank RAP Radomsko, AP Champions Rawa Mazowiecka.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, poranną i popołudniową. Podobnie jak w przypadku turnieju dla rocznika 2011 także w niedzielę nie była prowadzona klasyfikacja, najważniejsza była dobra zabawa, kolejne sportowe doświadczenie i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów.

Indywidualne wyróżnienia z grona młodych osiedlowych otrzymali Jasiek Zbroszczyk, Miki Mielcarz, Julek Ciach i Tymek Grzywacz.

Przed nami kolejne imprezy z cyklu. W sobotę (7.12) spotkają się ekipy rocznika 2012, a na zakończenie (15.12) zagra rocznik 2014.

W listopadzie, Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, które kluby otrzymają prestiżowe certyfikaty. Do PZPN wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych, 694 kluby spełniły wymagania. W tym gronie znalazły się 3 lokalne kluby. Widok otrzymał złoty certyfikat, Unia i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich brązowe.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

MLKS Widok Skierniewice znalazł się z gronie 125 klubów z całej Polski, które mogą pochwalić się otrzymaniem złotego certyfikatu. Co godne podkreślenia, tylko 8 klubów z łódzkiego otrzymało prestiżowe wyróżnienie.

– Przyznanie przez Polski Związek Piłki Nożnej naszemu klubowi Złotego Certyfikatu w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Znaleźliśmy się w gronie 125 klubów z całej Polski, które najlepiej szkolą młodych piłkarzy. Biorąc pod uwagę, że w Polsce mamy około 6 tysięcy klubów, to trafiliśmy do elitarnej grupy. W procesie weryfikacji spełniliśmy bardzo wiele kryteriów w zakresie infrastruktury sportowej, programu szkolenia, liczby trenerów, ich uprawnień, liczebności grup treningowych, wyposażenia w sprzęt sportowy, opieki medycznej i wielu innych. Od lat gwarantujemy najwyższą jakość szkolenia i chcemy robić to na coraz wyższym poziomie. Nasza praca jest doceniana przez duże kluby z całej Polski, które wychodzą z propozycją współpracy, teraz docenił nas PZPN. Liczymy, że nasza systematyczna praca i profesjonalne podejście spotka się z uznaniem lokalnych władz, które wesprą nas jeszcze mocniej. Może zabrzmi to mało skromnie, ale jesteśmy piłkarską dumą Skierniewic. Do wszystkiego doszliśmy dzięki pasji i ciężkiej pracy. Teraz potwierdził to Złoty Certyfikat PZPN. Podziękowania należą się całemu Zarządowi oraz wszystkim trenerom i trenerkom MLKS Widok Skierniewice, a w szczególności Rafałowi Rożkowi za pracę jaką włożył w ten projekt. W zespole siła – ocenia Piotr Mularczyk, prezes MLKS Widok.

Wśród 432 klubów, które otrzymały Brązowy Certyfikat PZPN obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku znalazły się Unia Skierniewice i Szkółka Piłkarska GOKSiR z Lipiec Reymontowskich.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sebastian pazurek 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Zrobili sobie maszynke do dojenia kasy od rodzicow wielcy trenerzy ten korwek rozek wysocki to beztalencia moga sobie szkolic ale muchy w kiblu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ter 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Niesamowite, drugi artykuł w ciągu 2 tygodni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3077 sekundy