z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2019 | 13:05 komentarzy 1

(Fot. Sławomir Burzyński)

Skierniewiczanie przestrzegają na internetowych forach przed osobnikami, którzy chodzą po domach proponując sprzedaż skarpet, którymi usypiają swoje ofiary i potem okradają. Policja zaprzecza, że dochodziło do takich zdarzeń.

Po domach mają chodzić – według internautów – dwie osoby proponując sprzedaż skarpet. Jeżeli gospodyni nie jest zainteresowana zakupem, proponują, żeby skarpety chociaż… powąchać. „Co pani szkodzić sprawdzić jak pachną” – namawiają. Wąchanie kończy się zaśnięciem niczego nie podejrzewającej ofiary i stratami materialnymi. „To nowa metoda złodziei. Ostrzeż swoich” – można przeczytać.

– Nie mieliśmy zawiadomień o takich zdarzeniach, że wąchanie czegokolwiek spowodowałoby omdlenie – uspokaja Justyna Florczak-Mikina z komendy policji.

Policjantka przestrzega jednak przed osobami, które próbują dostać się do mieszkania, wymyślając „legendę”. Ostatnio udają pracowników administracji sprawdzających wodomierze czy jakoby chcących zlokalizować awarię. Do takiego zdarzenia doszło w bloku przy ulicy Konopnickiej. Starsza pani wpuściła dwie kobiety podszywające się pod pracownice administracji i gdy jedna zagadywała gospodynię, druga splądrowała mieszkanie kradnąc kilka tysięcy złotych.

W Skierniewicach policjanci co roku organizują w klubach seniora spotkania profilaktyczne, przestrzegając przed oszustwami metodą na tak zwanego wnuczka, policjanta czy pracownika administracji.

Jeśli chodzi o podstępne skarpety, jest to rozwinięcie miejskiej legendy o domokrążcach oferujących usypiające perfumy. „Co pani szkodzić sprawdzić jak pachną”... Według doktora Michała Dobrowolskiego z wydziału chemii Uniwersytetu Warszawskiego nie jest możliwe, by krótkotrwałe powąchanie skarpet nasączonych chloroformem czy spreparowanych perfum uśpiło człowieka.

– Aby chloroform mógł zostać skutecznie wykorzystany jako środek odurzający, należałoby go wdychać go przez kilka minut, a potem utrzymywać jego stężenie na stałym poziomie – wyjaśnia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ciekawe 1 8 miesięcy temu

  Czyżby UBywatele erpe na zlecenie swoich niemieckich mocodawców sieli zamęt w społeczeństwie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2441 sekundy