Jan Michalak i Bartosz Stefanowski z trenerem Marcinem Sarną.

Jan Michalak i Bartosz Stefanowski z trenerem Marcinem Sarną. (fot. UKS Nawa)

Podopieczny Marcina Sarny z UKS Nawa Skierniewice Jan Michalak został wicemistrzem Polski w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Krajowy czempionat juniorów 16-letnich odbywał się w miniony weekend w Lublinie.

– Janek przyjechał do Lublina z dwunastym czasem zgłoszenia, a zakończył rywalizację na 2. miejscu, to wielki sukces – mówi Marcin Sarna, trener.

Skierniewiczanin. Podczas porannych eliminacji szczęśliwej dla siebie konkurencji - 200 metrów stylem zmiennym Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich Jan uzyskać czwarty czas 2:07.85. Pojawiła się realna szansa na medal. Najszybszy był Jan Gąstał (2:06.59). W popołudniowym finale najszybszy okazał się trzeci z eliminacji Paweł Uryniuk (UKS G-8 Bielany Warszawa), który wygrał z rezultatem 2:03.62. Drugi dystans pokonał Jan Michalak (UKS Nawa Skierniewice) z wynikiem 2:04.86. Trzeci był najszybszy w eliminacjach Jan Gąstał (GIM 92 Ursynów) 2:04.98.

Janek był także 9. na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 59.36 sek. oraz 6. na dystansie

400 metrów stylem zmiennym (4:30.08).

W Lublinie startował także Bartosz Stefanowski. Specjalista od stylu motylkowego zajął 12. miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, z czasem 25.79 sek., 10. pozycję na odcinku 100 metrów motylkiem (56.66 sek.) oraz 9. na 200 metrów tym samym stylem (2:05.84). Ten ostatni wyścig zakończył się zwycięstwem Jana Zubika z Polonii Warszawa, który ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych 1:55.76.