Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2020 | 15:00 komentarzy 1
W 2020 skierniewiccy biegacze będą mogli rywalizować na trasach 4 biegów. Pierwszym, podobnie jak w minionych latach będzie Bieg Zielonego Jabłuszka.

W 2020 skierniewiccy biegacze będą mogli rywalizować na trasach 4 biegów. Pierwszym, podobnie jak w minionych latach będzie Bieg Zielonego Jabłuszka. (fot. Adam Michalski)

Niedziele 10 maja i 30 sierpnia oraz sobota 20 czerwca i środa 11 listopada, to daty, które na czerwono powinni zaznaczyć w swoich notesach wszyscy miłośnicy biegania ze Skierniewic. Ruszyły zapisy do biegów organizowanych w 2020 roku przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Zmodyfikowaliśmy nieco naszą triadę – mówi Marek Kujawski. – Do tej pory mieliśmy 3 biegi, w 2020 roku będą 4. W porozumieniu z klubem biegacza będziemy także organizować nocny półmaraton, który odbędzie się 20 czerwca – zapowiada prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pierwszym z biegów otwierającym triadę będzie III Bieg Zielonego Jabłuszka. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 maja, a biegacze pokonywać będą trasę 5 kilometrów usytuowaną nad zalewem Zadębie. Współorganizatorami biegu będą Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk – Skierniewickie Poranki Biegowe praz Trucht Maraton Skierniewice. Opłata startowa za udział w biegu do 24 kwietnia wynosi 30 złotych, w dniu zawodów 60 zł.

Drugi bieg w kalendarzu to nowość. Po raz pierwszy półmaraton skierniewicki (20.06) rozgrywany będzie nocą, a dotychczasowy organizator Trucht Maraton Skierniewice porozumiał się ze spółką OSiR.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców, skoro jest zapotrzebowanie na nocny bieg, zaplanowaliśmy go w naszym kalendarzu – mówi Marek Kujawski. Do 24 kwietnia opłata za gwarantowany pakiet startowy wynosi 50 złotych, do 29 maja to 65 zł., podobnie do 12 czerwca (wówczas uczestnik otrzyma pakiet startowy w ramach możliwości technicznych). W dniu zawodów opłata za start wynosi 80 złotych. Podobnie jak w przypadku Biegu Zielonego Jabłuszka trasa będzie biegła wokół zalewu.

III Skierniewicka Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego (30.08) zaplanowana została na niedzielę 30 sierpnia. Będzie to jedyny w ramach triady bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów. Trasa wydarzenie posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wpisowe i wpłata do 14 lutego to 40 zł., do 31 maja 50 zł., do 31 lipca 60 zł., do 14 sierpnia to 70 zł., dzień przed zawodami 80 zł., a w dniu zawodów 100 złotych.

Na środę (11 listopada) zaplanowano Bieg Niepodległości. Rywalizacja na dystansie 5 kilometrów toczyć będzie się w parku miejskim. Wpisowe i wpłata za bieg główny do 28 października to 40 złotych, w dniu zawodów 80 złotych.

Zapisy do udziału we wszystkich biegach już ruszyły, są już pierwsi chętni. Wszystkim biegom towarzyszył będzie marsz Nordic Walking

– Do tej pory, by zostać sklasyfikowanym w generalce całego cyklu trzeba było wziąć udział w 3 biegach. W tym roku biegacze, którzy wystartują w 3 z 4 biegów także zostaną uwzględnieni w klasyfikacji generalnej. Jednak oczywiście zapraszamy do udziału we wszystkich biegach – mówi Marek Kujawski, prezes OSiR.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~jj 0 ponad rok temu

  Ja bym się zgłosił, ale po 50 metrach się męczę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA