Kluby sportowe czekają na decyzję dotyczącą kwot miejskiego, finansowego wsparcia.

Kluby sportowe czekają na decyzję dotyczącą kwot miejskiego, finansowego wsparcia. (fot. Adam Michalski)

Poznaliśmy skład komisji, która zajmie się rozpatrywaniem wniosków stowarzyszeń sportowych o finansowe wsparcie na 2020 rok. Do podziału jest 1 920 000 złotych.

Przewodniczącym komisji w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej jest Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta odpowiedzialny za sport w mieście.

Członkami komisji są: Edyta Cieślak − Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych, Agnieszka Janiak − Zastępca Naczelnika Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych, Karol Rzepecki − Wicedyrektor Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach, Joanna Kuśmierczyk − Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych, Marta Denisiuk − Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych.

Kluby sportowe po rozliczeniu dotacji na 2019 rok, do 16 stycznia 2020 miały czas by złożyć wnioski o miejskie wsparcie na najbliższych 12 miesięcy.

− Zgodnie z zarządzeniem komisja ma 30 dni na rozpatrzenie wniosków i publikację rezultatów obrad − mówi Edyta Cieślak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych.

Efekty prac komisji zatwierdzi prezydent miasta. Wszystko wskazuje na to, że kwoty finansowego wsparcia klubów i stowarzyszeń sportowych na 2020 rok poznamy najpóźniej w połowie lutego.

Wzorem minionego roku kluby mogą ubiegać się o dotacje na dwóch polach. Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci do 10 roku życia i powyżej 10 roku życia.

W pierwszym przypadku przewidziana kwota wsparcia to 420 000 złotych, w drugim 1 500 000 złotych.

Ponadto miasto ogłosiło także konkurs, w którym o wsparcie finansowe w zakresie sportu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w statutach których jednym z zadań jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Do podziału jest 80 000 złotych.

Warto przypomnieć, iż w budżecie na 2019 rok na sport przewidziano rekordową do tej pory sumę 2 milionów złotych (dla porównania w 2014 roku pula przeznaczona na sportowe wsparcie wynosiła 1 250 000 złotych).

W 2019 roku z miejskiego, finansowego wsparcia najbardziej cieszono się w klubach piłkarskich. Unia, Non-Profit Spółka Z o.o. otrzymała 600 tys. złotych. Na konto MLKS Widok wpłynęło 245 tys., MMKS Wojownik otrzymał 220 tys. Dla porównania w 2018 roku największą kwotę wsparcia 225 tys. otrzymała Unia Skierniewice, drugi MLKS Widok 178 tys., trzeci MMKS Wojownik 140 tys.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA